Vedelad glükoosi asendajad

Vedel glükoos, mida mõnikord nimetatakse glükoosisiirupiks, on vedel magusaine, mida kasutatakse jäätiste ja küpsetatud toodete hoidmiseks niiske ja pehme. Kui teil ei ole vedelat glükoosit, võib 1-1 asendis kasutada mitmeid teisi vedelaid magusaineid, kuigi lõppsaadus võib mõnevõrra maitsta sõltuvalt sellest, millist magusainet te kasutate.

Kurgisiirup on tõenäoliselt üks parimaid asendusi glükoosisiirupile. See on tegelikult glükoosisiirup, mida saab valmistada mitmest tärklisest toidust, sealhulgas maisist, kartulist või nisust. Ameerika Ühendriikides on maisisiirup üks kergesti kättesaadavamaid glükoosisiirupitüüpe. Kerge maisisiirup on parem asendus kui tume maisisiirup, kuna maitse ei ole nii tugev. See sisaldab 62 kalorit ja umbes 17 grammi suhkrut supilusikatäis.

Kuldne siirup on Ühendkuningriigis ja Kariibi mere piirkonnas tavalisemalt kasutatav vedel magustaja kui Ameerika Ühendriikides. See on natuke paksem ja tumedam värvi kui glükoos või maisisiirup ja sellel on tugevam maitse, kuid see on ikkagi hea asendaja. Seda nimetatakse ka roosuhkru siirupiks, suhkruroo mahlaks ja kergeks paksuks. Igal supilusalal on 56 kalorit ja umbes 15 grammi suhkrut.

Kui teil ei ole glükoosisiirupit või maisisiirupit, võite kodus asendada. Üks võimalus on roosuhkru siirup, mis valmistatakse granuleeritud roosuhkru segamisel veega ja väikese koguse tartar ja soola koorega. Röstitud siirup sisaldab umbes 56 kalorit ja 15 grammi suhkrut supilusikatäis. Teine võimalus on teha lihtsat siirupit, mis on kaheosaline suhkur ja üks osa veest, mis on kuumutatud, kuni suhkur on vees täielikult lahustunud.

Muid vedelaid magusaineid võib kasutada ka erinevate tulemustega. Honey on magusam kui maisisiirup ja glükoosisiirup, ja melassil on tugevam maitse, kuid need on konsistentsiga lähemal kui vahtrasiirup, mis on õhem ja mitte nii hea asendajatega. Melassil on 58 kalorit supilusikatäie kohta ja umbes 15 grammi suhkrut, ja meedel on 64 kalorit supilusikatäit ja umbes 17 grammi suhkrut supilusikatäis.

Maisisiirup

Kuldne siirup

Kodune alternatiiv

Muud alternatiivid