Teave toidulisandite kohta, mis ajuvähi neurotransmitterit aitavad

Neurotransmitterid on teie aju keemilised saatjad, mis kannavad närvirakkudest või neuronitest teavet retseptorrakkudesse, mis kannavad elektrilisi impulsse läbi seljaaju ja väljuvad keha närvidesse. Teisisõnu, teie aju kulgeb sõnumite kaudu rakkude ahelasse erinevatesse kehaosadesse, öeldes neile, kuidas toimima. Mind häirete järgi on tuvastatud ligikaudu 50 neurotransmitterit ja seda kasutavad miljardid ajus neuronid. Neurotransmitterid vajavad aju abil korralikult vitamiine ja mineraalaineid, ja täiendused võivad aidata seda protsessi hõlbustada.

Tüübid

Teatud tüüpi neurotransmitterite jaoks on teatud tüüpi vitamiinide ja mineraalide piisav kogus kasu. Tuntud neurotransmitterid hõlmavad dopamiini, serotoniini, norepinefriini ja atsetüülkoliini. B-vitamiinid on vajalikud kõigi nende jaoks tõhusaks toimimiseks, samuti C-vitamiin, foolhape ja teised. See on kõige tõenäolisem siis, kui mõiste “ajutoode” pärineb. Kõik aju kontrolli all olevad funktsioonid sõltuvad neurotransmitteritest, mis omakorda tuginevad õigele toitumisele optimaalselt.

Dopamiini omadused

Neurotransmitteri dopamiin on vajalik seksuaalse ärritatuse, enesekindluse, immuunsüsteemi, motivatsiooni, keskendumise ja liikumise jaoks. Dopamiini võib ajus tühjendada stressi ja piisava une ja puhkevõime puudumise tõttu. Seepärast on stressi tekkimisel raske keskenduda, motiveerida ennast ja magada, mida te vajate. Antioksüdandid aitavad kaitsta dopamiini poode. Vastavalt Rahvusraamatukogu kirjale on vitamiinid A, C ja E “suurepärased antioksüdantide allikad”. Teised hõlmavad beetakaroteeni, luteiini, lükopeeni ja seleeni.

Serotoniini omadused

Sõna “serotoniin” on muutunud üsna tavaliseks kogu Ameerikas, kuna depressioonivastaste ravimite klassi, mida nimetatakse serotoniini tagasihaarde inhibiitoriteks (SSRI-d), suurenenud kasutamine. Need ravimid hoiavad rakke ajus serotoniini poodide kahandamisest, mis on olulised meeleolu ja ärevuse stabiliseerimisel. Serotoniin soodustab ka head une, heaolu tundeid ja rahulikkust, samuti aitab juhtida õppimist, mälu, vererõhku, söögiisu ja kehatemperatuuri. Serotoniini madal tase põhjustab depressiooni, unetust, agressiivsust ja obsessiiv-kompulsiivseid tunnuseid. Serotoniini vajab organismis optimaalseks kasutamiseks vitamiine B1, B3, B6 ja foolhapet.

Norepinefriini omadused

Norepinefriini tuntakse erutusvõimelise neurotransmitterina, kuna see põhjustab kiirust, mida tunnete siis, kui olete põnevil, närviline, hirmul ja motiveeritud tegutsema. Seda tuntakse ka noradrenaliinina. Kui vabaneb adrenaliin, leiad, et suudate teha asju, mida te pole kunagi võinud mõelda. Philadelphia Franklini Instituudi andmetel on norepinefriini paljudel dokumenteeritud juhtudel vaja motivatsiooni, tähelepanelikkust, kontsentratsiooni, mälestusi, ajutegevuse ärritumist, ainevahetust ja isegi ülitundlikkust. Mõlemad norepinefriin ja dopamiin tuginevad aminohapetele, et korralikult töötada, samuti järgmised toitained: vitamiinid B3, B6 ja vitamiin C. Fosforhapet, rauda ja vaske on vaja ka piisavas koguses.

Atsetüülkoliini omadused

Atsetüülkoliin on peamine neurotransmitter mälu kandmisel, mõtlemisvõime ja põhjus, kontsentratsioon, fookus, rasvade metabolism ja lihaste koordinatsioon. Selle aju kemikaali madal tase võib põhjustada märkimisväärset mälu ja kognitsiooni vähenemist. Kui keha kasutab atsetüülkoliini, peab see tarbima vajalikku kogust koliini, mis kuulub B-vitamiini perekonda. Toidulisandid, mis aitavad neurotransmitteril funktsiooni, hõlmavad fosfatidüülkoliini, C-vitamiini ja B5-vitamiini. Kõik need peavad olema esindatud, et sünteesida atsetüülkoliini.