Suurenenud söögiisu ja kehakaalu langus

Kaalu langus ja suurenenud söögiisu võib tunduda ebakindlate sümptomitega, kuid teatud tingimused võivad põhjustada mõlemaid inimesi samaaegselt. Tunnetunne süüa rohkem, kuid kaalu kaotamine võib olla tõsise meditsiinilise häire või isegi söömishäire tunnuseks. Rääkige oma arstiga, kui märkate muutusi söögiisu või olulisi muutusi oma kaalu lühikese aja jooksul.

Hüpertüreoidism

Kui teie kilpnäärme toodab liiga palju keemilist ainet, mida nimetatakse türoksiini, on MayoClinic.com andmetel suurenenud söögiisu ja kaalulangus kaks tavalist sümptomit kiirendatud ainevahetuse tõttu. Teised selle seisundi tunnused, sh higistamine, värisemine, kilpnäärme tundlikkus kuumuse ja turse suhtes on suurenenud ja ebatavaliselt kõrge südame löögisagedus, närvilisus ja ärrituvus. Ravimata ravim, hüpertüreoidism võib põhjustada südameprobleeme, luude ja silmahaiguste nõrgenemist. Hüpertüreoidismi põhjused on haigusseisund, mida nimetatakse Gravesi haiguseks, kus teie süsteemis esinevad antikehad stimuleerivad kilpnäärme türoksiini ületootmist. Türeoidiit, mille puhul kilpnäärme põletik võib põhjustada mitmel põhjusel, võib samuti põhjustada kemikaali ületootmise.

Bulimia

Bulimia on tõsine söömishäire, mida iseloomustab imetamine, millele järgneb puhastamine, tavaliselt oksendamise või mõnikord diureetikumide korduva kasutamise kaudu. Inimesed, kellel on buliimia, on ühel istumisel suures koguses toitu söömata, millele järgneb häbi, süütunne ja eneseväljendusega probleeme. Vastavalt MedlinePlus’ile on bulimia kõige levinum teismeliste tüdrukute ja naiste seas 20ndatel ja 30ndate alguses. Suurenenud söögiisu kaalulangus on kaks klassikalist buliimia tunnust. Mõned teised bulimia tunnused hõlmavad liigset harjutust, regulaarselt pärast vannitubamist vannituppa ja suures koguses toitu, mis on lühikese aja jooksul täielikult kadunud.

Kaalutlused

Raske on teada, kui kaalukaotus on tõsine probleem. MedlinePlusi andmetel peaksite kaaluma arstiga nõu, kui kaotad rohkem kui 5 protsenti oma kehamassist 6- kuni 12-kuulise perioodi jooksul ilma oma dieedi muutmata või oma kehakaalu või taseme suurendamist.

Lahendus

Hüpertüreoidismi ravitakse tavaliselt arsti poolt ettekirjutatud ravimitega. Mõned neist ravimitest hõlmavad radioaktiivset joodi, mis kahaneb kilpnääre, ja selliseid ravimeid nagu propüültiouuratsiil ja metamidasool, mis blokeerib kilpnääri hormoonide, nagu näiteks türoksiini tootmisel. Äärmuslikel juhtudel on mõnedel patsientidel, kellel esineb hüpertüreoidismi, kilpnäärme operatsiooniga täielikult eemaldatud. Bulimia ravi hõlmab hospitaliseerimist, et ravida kohest puhastamise ja puhastamise tsükli mõju, sealhulgas dehüdratsioon ja alatoitumine. Lisaks sellele viiakse paljude buliimiliste patsientide psühholoogiline hindamine ja ravi või ravi söögikorda põhjustavate probleemide lahendamiseks.

Hoiatus

Kui märkate, et keegi, kelle arvates võib teil esineda sellist söömishäireid nagu buliimia, pöörduge koheselt tervishoiutöötaja poole. Aeg-ajalt võib buliimia põhjustada tõsiseid meditsiinilisi tüsistusi, nagu pankreatiit, kurgu põletik ja söögitoru seina hõrenemine sagedase oksendamise tõttu.