Sügelus pärast jalgrattaga käimist

Sügelus tekib siis, kui ärritajad stimuleerivad naha närvilõpmeid. Kui teil on pärast jalgrattasõitu või mõnda muud aeroobset treeningut sügelus, võib teil olla mõni tervislik seisund. Aeroobsed harjutused võivad tekitada potentsiaalselt eluohtlikke allergilisi reaktsioone, higi ja muud ärritajad võivad põhjustada sügelust ja teisi ebameeldivaid tundeid. Arutage sügelust oma arstiga, kes suudab välistada tõsise haiguse ja soovitada spetsiifilisi ravivõimalusi ja ennetusvõimalusi.

Harjutuse indutseeritud anafülaksia

Võibolla kõige olulisem sügeluse põhjus pärast jalgrattaga võib füüsilise koormuse tekitatud anafülaksia tekkida, kui füüsiline harjutus vabastab teie keha rakkudest histamiini. Selleks, et aidata ohtlike sissetungijate vastu võitlemisel, võib histamiin põhjustada nõgestõbi – väikesed, tõstetud kopsud, samuti sügelus, punetus, hingamisraskus, krambid, peavalu ja turse. Äärmuslikel juhtudel võib turse levida hingamisteid, sulgeda hingamisteed või põhjustada vererõhu langust. Teatud toitude söömine või teatud ravimite sissevõtmine võib teil tekitada reaktsiooni, kui olete vastuvõtlik. Anafülaksia on eluohtlik hädaolukord. Helistage 911, kui kahtlustate, et teie või keegi teine ​​võib kannatada teostatud anafülaksia all.

Koliinergiline urtikaaria

Teine harjutusest tingitud allergiline reaktsioon, kolinergiline urtikaaria tekib siis, kui histamiini tootmine indutseerib nõgestõbi ilma hingamisteede ja vereringehäiretega, mis tekivad anafülaksiaga. Rattasõit võib suurendada teie südame löögisagedust ja põhjustada histamiini vabanemist. Tüved võivad olla väikesed, erisugused tõugud või hajusad, laialt levinud masside sügelused. 1992. aastal avaldatud “Allergia annudes” avaldatud uuring teatas, et selline reaktsioon võib põhjustada hingamisteede soojuskadu, veekaotust ja nuumrakkude aktiveerimist. Vältige toitu, mis võib enne tsüklit stimuleerida reaktsiooni. Antihistamiinikumid võivad vähendada sügelus ja nõgestõbi.

Ärritus

Kuumus ja higi võivad kombineerida naha ärritust pärast jalgrattasõitu. Kergesti paigaldatud riide kandmine võib teie kehal toimuva sooja ja higi poolt haarata. Keha temperatuuri reguleerimiseks laienevad naha pinna lähedal olevad rakkude treeningud, et võimaldada rohkem soojust põgeneda. See verevoolu suurenemine võib põhjustada naha kuumenemist või põlemist. Higist vabanev sool ja muud mineraalid koos naha tundlikkuse suurenemise ja hõõrumisega, mis on põhjustatud nahka pehmetest riietest, võivad põhjustada sügelust ja ärritust. Nisu ja põletiku tekitav põletusjärgne kuumus lööve tekib siis, kui higi jääb naha pooridesse kinni. Polüester ja muu “hingav” kangas võivad aidata jalgadel nahka jalutades jalgades ja aitab teil vältida sügelust pärast tsüklit.

Muud põhjused

Muud tsirkulatsiooni põhjustatud sügeluse põhjused hõlmavad dermatiiti keemiliste ärritavate ainete, näiteks lõhnaainete või värvainete tõttu pesemisvahendites, füüsikalisi ärritajaid, näiteks villa riideid, naha kuivust ja ravimite või muude ainete reaktsioone. Konsulteerige meditsiinitöötajaga, kui sügelus ei lahenda mõne tunni jooksul treeningu ajal või kui sümptomid halvenevad.