Sörkimine sokkide koostisosades

Jugasse siirdamine on mahl põhinev toidulisand, mille endine Alabama piimatootja Jack McWilliams on loonud nii, et ta ja tema abikaasa jäävad terveks. McWilliams hakkas lõpuks turustama toodet 1990. aastate alguses. See sai üsna edukaks, kuni mure McWilliamsi põhjendamatute tervisealaste väidete pärast selle kohta põhjustas föderaalse kaubanduskomisjoni tasude, mis lahendati 1995. aastal.

Apple Sider äädika

Jugade sörkimine peamine koostisosa on õunasiidri äädikas. Internet on levinud väitega, et õunasiidilt valmistatud äädikas on hämmastav rasvade põletamise võime. Õunapärase äädika pooldajad usuvad, et lihtsalt õunamaitselõuna äädika õrnalt alla neelamine ja enne magamaminekut kiirendab teie ainevahetust ja põhjustab teie keha kogunenud rasva põletamist. Dietoloog Katherine Zeratskyi andmetel MayoClinic.com’i väitel ei ole nende väidete toetamiseks piisavalt teaduslikke tõendeid ning on ebatõenäoline, et õunasiidri äädikas aitab teil kaalust alla võtta.

Sörkimine kooki

McWilliamsi esialgsed nõuded purgis purgis läksid palju kaugemale põlemisrasvast. FTC sõnul väitsid Jogging in a Jug kasutajatele kogu tervise kasu, mida nad saavad sörkjooksul, teised väidetavad hüvitised hõlmasid südamehaiguste ja artriidi leevendamist, kolesterooli ja triglütseriidide alandamist, vähi riski vähendamist ja siseorganite puhastamist. FTC märkis, et sörkimine Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi poolt kinnitatud prügikasti poolt, kuid mitte.

Retsept

Kuigi Jug retseptis sörkimine on salastatud saladus, sisaldavad mitmesugused veebisaidid omamoodi versiooni koostamise juhiseid. Näiteks oma veebisaidil CD Kitchen, Valerie Whitmore pakub oma versiooni retsepti, kasutades 1 kvarti punast viinamarjamahla, 2 kvarti õunamahla, 3/4 tassi õunasiidri äädikat ja 3/4 tassi meest. Õuntsidari äädikas, hoiatab Zeratsky, on väga happeline ja võib teie kurgus ärritada, kuigi puuviljamahla lisamine muudab äädika maitsmisväärsemaks ja mee rahustab kurku.

FTC tasud

Ebakindlad tervisealased väited, mille McWilliams omistab Jogging’ile Jugis, tabas teda USA toidu- ja ravimiameti ja FTC-ga. Los Angeles Timesi 1995. aasta aprillis ilmunud lugu kohaselt oli McWilliamsi äriühingule Third Option Laboratories, Inc. maksnud $ 480,000, et lahendada FTC süüdistused, et ettevõte tegi “vale ja põhjendamatuid tervisealaseid väiteid.” Nagu Osa lahendusest nõustus ettevõte lisama järgmisele vastutamismääramisele kogu tulevase reklaami: “Puuduvad teaduslikud tõendid selle kohta, et sangas [või mõnes muus nimetuses] on tervisele kasu”.