Sidruniõli vs lemongrass õli

Lemonõli ja lemongrass õlid on eeterlikud õlid, mis on taimedest eraldatud nende tervenemise kasuks. Kuigi mõlemad tüübid sisaldavad sõna “sidrun”, pärinevad nad täiesti erinevatest taimedest. Sellest hoolimata on nendel õlidel mitmeid sarnaseid omadusi ja eeliseid, samuti mõned erinevused. Vaadake sertifitseeritud aroomiaparaadi, et teada saada, kuidas eeterlikke õlisid korralikult kasutada, ja konsulteerige oma arstiga enne õlide kasutamist mis tahes meditsiinilise seisundi raviks.

Lemonõli pärineb Citrus limon puust, samast sidrunimahlast, mida me sööme, koorikust. Tsitruselised limoniistud kasvavad 15 meetri kõrguseks ja arvatakse, et need pärinevad Hiinast ja levivad Vahemere piirkondadesse. Teisest küljest saadakse sidrunhape õli Cymbopogon citratus taime lehtedest, mis on India jaoks ajalooliste jälgedega jäetud.

Kuigi need on erinevatest taimedest, on sidrunile ja kitongrassõlis palju sarnaseid omadusi ja kasutusviise. Need sisaldavad mõningaid samu komponente: tsitraal- ja tsitroneellide aldehüüdid ja limoneenpeptiene. Sidrunil ja lemongrassil on antibakteriaalsed ja antiseptilised omadused, mis muudab need kasulikuks infektsioonide puhastamiseks ja nende vastu võitlemiseks. Arvatakse, et mõlemad tüübid parandavad immuunsüsteemi, kuigi selle nõude toetamiseks on vaja uurimistööd. Lemonõli kasutatakse tavaliselt kosmeetikatoodetes, kuna selle eeldatav kasu on nahale. Arvatakse, et see parandab kõiki nahatüüpe, kuid eriti õline nahka, millel on kahjutute omadused. Lemongrass õli arvatakse ka, et parandada õline nahka spetsiaalselt. Mõlemad õlid täiendavad lavendli ja rosmariini eeterlikke õlisid.

Sidrun ja lemongrass õlid erinevad ka mõnel viisil. Lemonõli kasutatakse bug hammustuste, samal ajal kui lemongrass kasutatakse putukate tõrjumiseks. Nagu sidrunimahl, kasutatakse sageli tavaliste haiguste leevendamiseks sidruniõli, kuigi enne eeterlikku õli kasutamist peate oma arsti nägema. Sidrunit kasutatakse kurguvalu, köha ja bronhiidi, külmetushaiguste ja gripiviiruse ning seedetrakti probleemide, nagu seedehäired ja gaas. Lemongrass kasutatakse valus lihastes. Kuigi arvatakse, et mõlemad tüübid annavad teile vaimse tõuke, teevad nad seda erineval viisil. Sidrun suurendab teie meeleolu ja vaimset selgust ning aitab teil end värskendavalt tunda, samal ajal kui lemongrass aitab elavdada oma vaimu, kui teil on peavalu või stress. Lemongrass kasutatakse ka selleks, et lisada sära juustele.

Kõik eeterlikud õlid võivad põhjustada kõrvaltoimeid. Ärge neelake neid ega lahjenda neid vees või kandjaõlis, nagu rapsiõli, enne, kui need nahale kandke. Enne suurema ala rakendamist pange nahale väike kogus lahjendatud õli, et testida reaktsiooni. Täpsemalt, nii sidruni- kui ka lemongrass õlid võivad ärritada nahka. Lemonõli võib muuta naha tundlikuks päikese käes. Kui te olete rase ja ärge seda imikutele või väikelastele, pidage nõu kilpnäärmelise õli kasutamise.

Taimed

Sarnasused

Erinevused

Kõrvalmõjud