Sidrunid, lubi ja diabeet

Sidrunid ja laimi kuuluvad tsitrusviljade perekonda. Ameerika diabeediassotsiatsiooni andmetel on see diabeedi superfood. Tsitrusviljad on tuntud selle poolest, et neil on kõrge C-vitamiini sisaldus, kuid kõrgete lahustuvate kiudude sisaldus sidrunites ja limees annab diabeedihaigetele kõige rohkem kasu.

Peeneid leiduv lahustuv kiud, sidrunite ja laimide mahl ja tselluloos võivad aidata teil diabeedi tervist paremini juhtida. Lahustuv kiud võib aidata teie vere glükoosisisaldust stabiliseerida, aidates aeglustada teie keha suhkru imendumist vereringesse. Lahustuv kiud võib samuti aidata vähendada teie vererõhku ja vähendada teie madala tihedusega lipoproteiini või halva LDL-kolesterooli. Lisaks võib lahustuv kiud vähendada teie veresoonte põletikku. Suhkurtõbi suurendab teie südamehaiguste, kõrge vererõhu ja rabanduse ohtu.

Parimad retseptid, mis sisaldavad sidrunit, hõlmavad puuvilja nahka, mahla ja viljaliha. Proovige valmistada oma salatite jaoks sidruni vinaigrette. Kasutage värsket sidrunimahla koos tselluloosi, sidrunikooriga, äädika, oliiviõli ja pipraga või proovige lõhe jaoks valmistatud sidruga tilli kaste. See retsept nõuab värsket sidrunimahla koos tselluloosi, sidrunikooriga, tilliga, madala rasvasisaldusega jogurtit ja munavalget. Lihtsad igapäevased võimalused hõlmavad värsket sidrunimahla lisamist tselluloosi ja sidrunimängu juurde jäävee, külma tee, madala rasvasisaldusega kodujuustu või madala rasvasisaldusega jogurtiga.

Otsige retsepte, mis sisaldavad lubi, koort ja tselluloosi. Proovige valmistada omatehtud salsat. Kasutage värsket laimi mahla koos tselluloosi, lubjakestusega, tomatite, sibulate, musta ubade, cilantro ja oliiviõliga. Või proovige ka küpsetatud kala. Kombineerige laimi mahl koos tselluloosi, lubjakestusega ja oliiviõliga ning grillige kalade peale. Võiksite teha ka kurgi salat laimi. Toss viilutatud kurgid kastmes, mis sisaldab laimi mahla, lubjakartuli, lubjakestuse, tilli, pipra ja rasvavaba lihtsat jogurt. Lihtsateks igapäevasteks võimalusteks proovige liimimahla lisamine tselluloosi ja loodusliku riisi, Vahemere salat või falafeli pita võileibuga.

Peale C-vitamiini ja südame-tervisliku lahustuva kiu sisalduse, sidrunid ja laimid sobivad hästi tervisliku diabeedi dieedi kava, sest mõlemal viljal on madal glükeemiline indeks. See tähendab, et sidrunite või lubede söömine ei tohiks põhjustada vere glükoosisisalduse suurenemist. Lisaks on sidrunid ja laimid väga vähe kaloreid. Teisi tsitrusvilju, mis sisaldavad C-vitamiini ja lahustuvat kiudaineid, kuuluvad greibi- ja apelsinid.

Lahustuv kiud

Sidruni retseptid

Lime retseptid

Kaalutlused