On selleri mahl parem kui terve seller?

Nagu tomatite, porgandi ja muude köögiviljamahlade puhul, on see seller mahl mugav kasutada oma igapäevase köögivilja tarbimise suurendamiseks. See ei pruugi tervislikum kui kogu seller, kuid kui teile meeldib see maitse parem kui selerijäägid, siis võib see teie jaoks parim valik. Siiski on kergesti tarbitavate mahlade ülejääk ja saagiks lisandunud suhkruid ja muid koostisaineid kaubanduslikult müüdes köögiviljamahla segudes. Lugege kogu loo saamiseks alati silti.

Fiber

Üks põhjus, miks terved puuviljad ja juurviljad soovitatakse nende mahlaeksporantide puhul, on see, et kogu toit sisaldab kiudaineid. Dieetkiud aitab säilitada tervislikku seedetrakti ning takistab selliste probleemide nagu kõhukinnisus, divertikooloos ja hemorroidid. Suure hulga kiudude söömine aitab teil end täielikult tunda. Kiu üldjuhul filtreeritakse juureprotsessi ajal, nii et sa oled selle põhikomponendi puudumisel sellist sellerit mahla juua.

Suhkur

Selleris on väga vähe suhkrut, muutes mahla terveks alternatiiviks sooda ja kõrge suhkrusisaldusega mahlad. Kuid paljud mahla tootjad ühendavad selleriga mahla koos teiste mahlade või isegi magusainetega, et valmistoodang maitstaks. Kui soovite jooki tavalisest sellerimahlast, lugege koostisainete ja toitumisalase teabe märgistust, mille valite, et tagada, et pole lisatud liiga palju suhkrut. Te saate ka sellerkotte mahla ise valmistada kodu mahlapressiga.

Kaloreid

Üks keskmise suurusega seljalooma vars on umbes kuus kalorit, vähem kui 1 grammi suhkrut, rasva ja umbes 1/4 grammi valku. Pool tassi seller mahl on 40 kalorit, 3 grammi suhkrut ja 1 grammi valku. Kuigi serveerimismõõdud ei ole samaväärsed, võite leppida juua rohkem mahla kui tervislike köögiviljade söömine. Kui valite mahla terve seller, hoidke oma portsjoni suurust silmas pidades.

Toitained

Seller sisaldab üle 100 milligrammi kaaliumisisalduse, beeta-karoteeni, A-vitamiini ja luteiini keskmise suurusega varre. Sellel on ka väike kogus folaati, C-vitamiini, magneesiumi ja fosforit. Seller’s mahla toitumisprofiil on tõenäoliselt sarnane, kuigi juurdevoolu ja pastöriseerimisprotsessi ajal võivad kaotada väikesed kogused toitaineid.