On McDonaldsi hommikusöök tervislik?

Inimesed pööravad tihtipeale kiirtoidule, sest see on kiire, mugav ja hõlpsasti kättesaadav, kuid haiguste tõrje ja ennetamise keskuste andmetel võib sageli kiiret toitu tarbimine kaasa aidata kehakaalu tõusule. Kuigi McDonald’s pakub mõningaid tervislikke võimalusi hommikusöögi ajal, on enamikul hommikunimenüüdest palju kaloreid, rasva ja naatriumi. Kuid kui McDonald’s on teie ainus võimalus hommikusöögiks, on tervislike valikute tundmine enne teie sisenemist kaloreid säästud ja aitab teil oma kehakaalu paremini juhtida.

Toitumisalase propageerimise kontserni avaliku huvi teaduse keskus leiab, et McDonald’s on üks tervislikumaid toiduvalikuid kõigi top-kettide kiirtoidurestoranide hulgas leiduvast puu-n-jogurti parfiidist. Üks portsjon jogurti ja puuviljasegu sisaldab 150 kalorit, 2 grammi rasva, 1 grammi küllastunud rasva, 70 milligrammi naatriumi, 30 grammi süsivesikuid, 1 grammi kiudaineid ja 4 grammi valku. Puuvilja- ja kaunapähklite tervislik hommikusöök annab 290 kalorit, 4 grammi kogu rasva, 1,5 grammi küllastunud rasva, 160 milligrammi naatriumi, 58 grammi süsivesikuid, 5 grammi kiudaineid ja 5 grammi valku portsjoni kohta.

McDonald’s’s saate nautida hommikusööki või võileibu munavalgetega. Nad pakuvad ka populaarse Egg McMuffini tervislikuma versiooni, mida nimetatakse “Egg White Delight” ja mis sisaldab munavalget ja kangeid Kanadas peekoni tervete ingliskeelsel muffinil. Üks portselan Egg White Delight sisaldab 250 kalorit, 7 grammi kogu rasva, 3 grammi küllastunud rasva, 770 milligrammi naatriumi, 30 grammi süsivesikuid, 4 grammi kiudaineid ja 18 grammi valku. Võrdluseks on tavaline Egg McMuffin sisaldab 290 kalorit, 12 grammi kogu rasva, 5 grammi küllastunud rasva, 740 milligrammi naatriumi, 31 grammi süsivesikuid, 4 grammi kiudaineid ja 17 grammi valku. Siiski on oluline märkida, et munavalge lõhn on ikka veel kõrge naatriumisisaldusega, mis võib suurendada teie vererõhu ohtu. USDA järgi peaksite oma tarbimist piirata alla 2300 milligrammi päevas või vähem kui 1500 milligrammi, kui teil juba on kõrge vererõhk või olete vanemad kui 51. eluaastat.

CookingLight’i veebisaidi artiklis, toiduterapeut Karen Ensel soovitab teil luua oma tervisliku hommiku McDonald’s, tellides üksikuid esemeid. Näiteks, ühe täismassiga inglise maffiini saamiseks tuleb 300-kalorit, 12 grammi kogu rasva, 4 grammi küllastunud rasva, 400 milligrammi naatriumi, 28 grammi süsivesikuid, 4 grammi kiu ja 20 grammi valku. See dekonstrueeritud hommikusöök on ligikaudu pool naatriumi kogusest nii Egg McMuffin kui ka Egg White Delight. Lisaks võite säästa veelgi rohkem kaloreid – ja rasva – kui asendada tavapärased munad sepistatud munavalgedega.

McDonaldsi vähestest tervislikest hommikusöögi valikutest on palju mittesoovitavaid valikuid. Näiteks kõik McDonald’s Big-Breakfasti toidud on rohkem kui 700 kalorit, suurt hommikumüüki koos suupistete ja suurte küpsistega on kaloreid, rasva ja naatriumi kõrge kalorite arv, 1 150 kalorit, 60 grammi rasva, 20 grammi küllastunud rasva, 2,260 milligrammi naatriumi, 116 grammi süsivesikuid, 7 grammi kiudaineid ja 36 grammi valku. Lisaks, kui otsite süüa tervislikumat hommikusööki McDonald’s’s, tahate vältida võileibu või sööki, mis sisaldavad sellist liha nagu vorsti või peekonit, kus on palju kaloreid ja küllastunud rasva. Suure küllaga küllastunud rasvhapete tarbimine võib suurendada kolesterooli taset, mis võib suurendada südamehaiguste riski. Ameeriklaste 2010. aasta toitumisharjumused viitavad sellele, et piirata oma tarbimist vähem kui 10 protsendiga kaloritest või mitte rohkem kui 22 grammi 2000-kalorise toiduga.

Tervislikud võimalused

Tervislikumate valikute tegemine

Menüü dekonstrueerimine

Mitte nii terved valikud