On maisi puudutav kõhuvalu?

Nagu enamik köögivilju, on maisi tervislik toidulisand. Kui aga pärast selle söömist tunnete end kõhuga haigeks, peate võib-olla võtma maisi oma pöörlemisest. Maisi söömisel tekkiv kõhuvalu võib olla tingitud mööduvast seisundist nagu toidu kaudu leviv haigus, kuid see võib olla ka allergia või talumatuse tagajärg. Konsulteerige arstiga, kes aitab leida kõhuvalu põhjust.

Ärritatud seedekulgla ja FODMAPS

Suhkrumaisi peetakse FODMAPiks, mis tähistab kääritatavaid oligo-di-monosahhariide ja polüoole. FODMAPS – toidus leiduva süsivesikute tüübid, mis mõnedel inimestel on rasket aega seedimisega, võivad põhjustada kõhuvalu tekkega inimesi, kellel on ärritunud soole sündroomi kogemus. FODMAP-i sisaldava toiduga söömise ajal esinevad sageli esinevad seedetrakti häired: kõhulahtisus, kõhukinnisus, gaas, puhitus või krambid.

Allergia Cornile

Inimesed võivad olla ka maisi suhtes allergilised, kuigi see ei ole nii tavaline kui allergia maapähklite või nisu suhtes. Isegi nii võib maismaa allergia põhjustada kõhuvalu. Tavalised sümptomid on iiveldus, oksendamine, kõhukrambid või kõhulahtisus. Maisi allergia ei piirdu ainult köögiviljadega, see hõlmab ka mis tahes toitu, mis sisaldab maisi derivaati, näiteks kõrge fruktoosisisaldusega maisitärklise maisitärklist. Maisiallergia on raske diagnoosida ja see võib nõuda eliminatsiooni toitumise kinnitamist. Ainult arst võib diagnoosida toiduallergiat.

Toiduga kaasnev haigus

Kui teie kõhuvalu on üksikjuhtum, on võimalik, et olete tarbinud saastunud maisi. Vastavalt haiguste tõrje ja ennetamise keskustele võib mais sisaldada salmonelloosi. Cooking tavaliselt tapab bakterid, kuid haigus võib juhtuda, kui ei võeta korralikke toiduohutusabinõusid, nagu näiteks käsitsi pesemine ja toiduvalmistamisseadmete nõuetekohane puhastamine. Toidust põhjustatud haiguste tavalised sümptomiteks on kõhuvalu, kõhulahtisus, palavik ja oksendamine ning see võib kesta kuni seitse päeva.

Võibolla See on kiudained

Võib süüdi kaneeli kiu. Kuigi mais ei ole kõrge kiudainega toit, on keskmise suurusega kõrv mais, millel on 2 grammi kiudaineid. Kui teid ei kasutata kiudainete söömiseks ega sööda liiga palju maisi kõrvu, võib teil tekkida kõhuvalu. Vastavalt Michigani tervishoiusüsteemi ülikoolile on kõhu ja soolestiku bakterid kiudainete kääritamisel ja aegadel kohaneda kiudainesisalduse muutustega. Sööge liiga palju kiudaineid korraga, kui keha seda ei kasutata, võib põhjustada puhitus ja krambid.