On lambaliha terve?

Lamb tähendab üheaastaste noorte lammaste liha. Vanemate lammaste liha nimetatakse hoggetiks ja isegi vanematest lammastest nimetatakse lambaks. Lamb on pigem pakkumine kui hogget või lambaliha. Lambaliha on erinev, sealhulgas lambanahk, mis võib olla rinnatükkide, hakkapähklite või õlarihmade kujul ja kogu lambaliha. Kosheri ja Halali sordid on samuti saadaval.

Suurepärane valguallikas, 4 untsi. Lambaliha sisaldab 27,5 g valku või 55% täiskasvanu soovituslikku ööpäevast tarbimist, eksperdi sõnul. Süüa 4 untsi. Lambast annab 48%, 37% ja 14% vitamiini B12, niatsiini ja riboflaviini päevasest väärtusest. Vitamiin B12 on hädavajalik punavereliblede tootmiseks, närvidefektiks ja homotsüsteiini metabolismil. Niatsiin või vitamiin B3 aitab organismil energia vabaneda toidust ja on oluline närvisüsteemi funktsiooni jaoks. Riboflaviin või B2-vitamiin aitab organismil energia vabaneda toidust ja mängib head nägemist.

Lamb on ka mõne mineraalainete ja mikroelementide, eriti tsingi, hea allikas. Tegelikult 4 oz. Lambaliha sisaldab 33 protsenti mineraali päevasest väärtusest. Tsink toetab immuunsüsteemi, soodustab haava paranemist ja säilitab terve testosterooni taseme. Lamb on ka hea raua ja vase allikas, 4 oz. Mis sisaldab vastavalt 12 protsenti ja 7 protsenti soovitatud päevasest tarbimist. Punaste vereliblede tootmiseks on vaja rauda ja selle puudus põhjustab aneemiat, mida iseloomustab väsimus ja kehv kontsentratsioon. Vask on raua ainevahetuse jaoks oluline osa, mis osaleb punavereliblede sünteesis.

Kahjuks on tallel küllastunud rasv ja kalorid rikas, 4 oz. Mis sisaldab 331 kalorit ja peaaegu 10 g küllastunud rasva. See moodustab ligikaudu kaks kolmandikku teie igapäevasest küllastunud rasvasisaldustest 2000-kalorise toiduga, tuginedes Colorado Riikliku Ülikooli esitatud juhistele. “Dieettoime käsiraamat” hoiatab, et küllastunud rasvade tarbimine on südamehaiguste riskitegur ja suurendab vere kolesteroolitaset. Kuna kalorsid on samuti suured, võib sageli lambaliha tarbimine põhjustada kehakaalu tõusu.

Lamb on ka puriinide allikas. Teie keha muudab puriinid kusihappeks ja kui te ei saa kusihapet korrektselt eemaldada, koguneb see ja suurendab neerukivide ohtu. Selle tulemusena peaksid podagra ja neerukivide suhtes vastuvõtlikud isikud vältima kõrge puriini sisaldavate toitude, sealhulgas lambatalle. Kui teil on sellised seisundid, peaksite oma arstiga arutlema lambaliha.

Valk ja vitamiinid

Mineraalid ja mikroelemendid

Küllastunud rasv ja kalorid

Puriinid