On krabiliha terve?

Lihtne aurutatud krabiliha on üks tervislikumaid toite, mida saate süüa. Minimaalse koguse kalorite puhul saate palju valku, palju mineraale ja mitut B-vitamiini. Võib-olla soovite valida teatud tüüpi krabi või hoida oma serveerimata väikseim, kuigi teil on südamehaiguste tekke oht. Mõni tüüpi krabil on rohkem kolesterooli või naatriumi kui teised.

Lean ja madala kalorsusega

Krabiliha on uskumatult vähe kaloreid ja peaaegu kõik kalorid pärinevad valkudest. Sinine krabi liha pakub ainult 70 kalorit 3-untsi küpsetatud portsjonist. Kui eelistate Alaska kuninga krabi, on sama kogus umbes 80 kalorit, samas kui 3-untsus Dungeness krabi osa sisaldab peaaegu 95 kalorit. Umbes 80 protsenti kuni 85 protsenti nendest kaloritest pärinevad valkudest. Lõplik kalorite protsent on rasvast ja vähesel määral süsivesikutest. Vältige kogu seda võid või koorekastme, et hoida oma kaloreid ja rasva miinimumini. Üksnes 1 spl suhkruõli lisab veel 100 kalorit, millest peaaegu kõik on rasvast, eriti küllastunud rasvadest.

Kolesterooli probleem

Mõned tarbijad võivad muretseda krabiliha kolesterooli sisalduse pärast. Teie päevas peaks olema maksimaalselt 300 milligrammi kolesterooli või kõige rohkem 200 milligrammi, kui teie vere kolesterool on juba kõrge, märgitakse “Ameeriklaste toiduseeskirjad 2010. aastal”. Aurutatud sinise krabi 3-untsi portsjon on üle 80 milligrammi ja sama kogus Dungenessi krabi sisaldab umbes 65 milligrammi kolesterooli. Sa saad vaid 45 milligrammi kolesterooli 3-untsi keedetud osast Alaska kuningkrabilt.

Küllastunud rasva kaalutlus

Kuigi liiga palju kolesterooli teie dieedil võib veidi tõsta oma madala tihedusega lipoproteiini, ei oma ainult toidu kolesteroolist seda mõju. Tavaliselt tõuseb teie kahjulik LDL-kolesterool, kui teie dieedil on küllalt palju küllastunud rasva, lisaks ülemäärasele kolesteroolile. Vähem kui 10 protsenti teie kaloritest või 7 protsenti optimaalse südame tervise jaoks peaksid tulema küllastunud rasvaproduktidest, nagu on kirjeldatud “Ameeriklaste dieedirektiividel 2010. aastal”. Põhineb 2000 kalorit päevas, see on maksimaalselt kas 22 grammi või 15 grammi. Nii et kui krabiliha on kolesterooli sisaldusest veidi kõrgem, ei ole sellel küll palju küllastunud rasva. Veesarve suurima sorti kolm untsi pakuvad vähem kui 0,2 grammi küllastunud rasva.

Näpunäiteid naatriumisisalduse kohta

Kuna krabid on pärit soolast merest, on neil naatriumi. Kui teie vererõhk on kõrge, võite piirata oma Alaska kuningakrabi tarbimist. See sisaldab üle 910 milligrammi naatriumi 3 untsi kohta. Kui sa raputad mõnedel soolade kriipsudel, umbes 1/8 teelusikatäit, pakute veel 300 milligrammi naatriumi. See on üle poole 2300 milligrammi kohta, kui teil on tervislik; kui teil on hüpertooniatõbi, peate piirduma ennast kuni 1500 milligrammi päevas, soovitab American Heart Association. Sellisel juhul kasutab Alaska kuningas krabi osa soolana üle 80 protsenti naatriumitoetusest. Mõelge, kas valida sinise või Dungenessi krabiliha, millest igaühel on alla 340 milligrammi naatriumi. Jätke ekstra soola vahele ja asetage see kokku värske, krakitud pipraga või hakitud maitsetaimedega.