Ma olen ülekaaluline: kas ma võin lihaseid ehitada?

Ülekaalulised inimesed saavad ja peaksid üles ehitama lihasmassi. Rasvmass ja lihasmass on kehas kaks erinevat tüüpi kudesid. Üks levinud eksiarvamus on see, et lihased ja rasv võivad omavahel ümber pöörata. See on lihtsalt vale. Lihased ei muutu rasviks ja rasv ei muutu lihaseks. Kuid luues lihasmassi, võite süttida oma rasvade põletamise protsessi ja seega kaotada rasva kaalu.

Keha koostis

Vastavalt Ameerika Spordimeditsiini kolledžile on keha koostis kehakaalu suhteline osakaal, mis on rasvade ja rasvavaba kude. Rasvavaba kude on tihedam kui rasvkoe ja seda peetakse lihasteks, luudeks ja elunditeks. See tähendab, et suurema lihasmassiga isikud kaaluvad rohkem kui keegi, kellel on vähem lihasmassi. Eksperdid usuvad, et meeste kehad peaksid olema vahemikus 12-18% rasvasisaldusega, samal ajal kui Iowa ülikooli haiglad ja kliinikud peaksid naisi olema 18-22% rasvast.

Ainevahetus

Ehitaja lihasmass võib oluliselt mõjutada teie ainevahetust. Inimesed, kes on suuremad või kellel on rohkem lihaseid, põlevad rohkem kaloreid, isegi puhata. See on oluline kaalulangus, sest 60-75 protsenti kogu päevas põletatud kaloritest pärineb teie basaalse ainevahetuse kiirusest. Basaalse ainevahetuse kiirus on energia- või kalorikogus, mis on vajalik elutalituste püsimiseks ilma igasuguse aktiivsuseta.

Ehituslihas

Tugevuskoolitus või kehakaalu tõstmine on kõige tõhusam viis lihasmassi ülesehitamiseks ja ainevahetuse suurendamiseks. Algajad peaksid alustama tugevat koolitust kaks kuni kolm korda nädalas, keskendudes kõigile suurematele lihasrühmadele. On vaja alustada aeglaselt, eriti kui teil on harjutamiseks uus või jõutreening. Liiga liiga vara võib teid äärmiselt kurvastada ja takistada teid harjutamisest. Teie jõutreeningutreeningute mahu ja intensiivsuse järkjärguline suurenemine on kõige tõhusam.

Rasva kaotamine

Pärast mitu nädalat jõutreeningust võite hakata märku andma oma keha koostist. Teie riided võivad sobida paremini, kuid teie kaal jääb samaks. See tähendab, et olete suurendanud oma lihasmassi ja vähendanud rasvasisaldust ja kuna lihased on tihedamad kui rasvad, ei muutu teie kehamass. Ehkki jõutreening on kaalukaotuse võtmetegur, sealhulgas aeroobsed harjutused ning korralik toitumine ja toitumine, suurendab teie võimalusi kehas rasva edukaks kaotamiseks ja kehakaalu säilitamiseks.