Loodusliku kulturismi pikaajaline mõju

Looduslik kulturism, milles te oma kehakesi ja tugevust sageli harjutades muudate, võib olla lõbus ja rahuldav sport. Teie kehale tehtud muudatused võivad anda kasulikke ja kahjulikke pikaajalisi tagajärgi. Teie lihased ja luud saavad kasu ja need kasumid võivad teiega jääda vanaks. Kuid pikaajalise kulturismi puhul võite riskida liigsete vigastuste tekkeks ja isegi südame tervise ohtu.

Lihasmass

Pikaajaline kulturism muudab keha koostist. Tugevuskoolituse kaudu muutub keha tugevamaks ja kergemaks. Mitte ainult see muudab teie lühiajalise tervise jaoks positiivset kohanemist, kuid see võib aidata ka vananedes. Vanusega kaasneb lihasmassi ja tugevuse kadumine, mis on tingitud sarkopeenist, lihase loomulikust ja normaalsest vähenemisest koos vanusega. Waneeni Spiriduso raamatu “Vananemise füüsilised mõõtmed” kohaselt algab lihase langus 50-aastaselt, kusjuures aastas on see vähenenud 1-1,5 protsenti. Pärast 70. eluaastat suureneb see kahju 3 protsendi võrra aastas. Lihaste massi ja tugevuse säilitamine võib aidata teil iseseisvalt elada ja elukvaliteeti suurendada.

Luud

Suurenenud luutihedus on loodusliku kulturismi pikaajaline positiivne mõju. Vastupanuvõtu algatus stimuleerib teie keha oma luutihedust suurendama. Asetades oma luude pinge, kohandub teie keha luude tugevnemisega. Vananemine toob kaasa luumustugevuse vähenemise, eriti naistel, mis võib areneda osteoporoosiks. Kui teie luud kaotavad tugevuse, muutuvad nad rabedaks ja on murdumiskõlblikud. Kulturismi võib teie luutihedust suurendada, et vananemisega vähendada luukadu. See vähendab osteoporoosi ohtu. Lisaks sellele võivad need, kes jätkavad kogu vananemisprotsessi käigus toimuvat kasutamist, oodata ka luukadude veelgi suuremat vähenemist või isegi pöördumist.

Liigne vigastus

Kardiismis negatiivne külg on sageli ülemääraste vigastuste tekkimine. Kulturism paneb liigestele olulise koormuse, eriti kui te hüpertroofia tekitamiseks piisavalt tõstetakse. Selleks, et vähendada ülemäärase vigastuse tõenäosust, järgige tervislikke ja ohutuid väljaõppemeetodeid, kasutades igale liftile sobivat vormi. Korralikult väljaõppustehnikate abil saate vähendada vigastusi, näiteks jagada rutiin, nii et te ei liiguta oma lihaseid üle.

Südame tervis

Looduslik kulturism võib spordi intensiivsuse tõttu olla südame tervisele ohtlik. 2006. aastal “Cardiology” avaldatud uuringu kohaselt võib üle poole oma kehamassi tõstmine ohustada südant. Uuring seob tõsist tõsist ohtu aordi, suurte ventiili kaudu, mille kaudu vere väljub südamest. Uuringutulemustes suri 10 isikult 31-st, kes kogesid tõsist tõstetud rebenenud aordi. Teadlased soovitavad skriiningkatset enne rasket tõstmist. Hankige oma arstilt meditsiinilist kliirensit, kui kavatsete osaleda pikaajalises kulturismi treeningprogrammis. Lisaks kaaluge mõne südamehaiguse lisamist oma programmi. Aeroobsed harjutused, näiteks jooksmine või jalgrattasõit, võivad aidata tugevdada teie südant ja kaitsta seda kulturismi probleemidega.