Limonaad raseduse ajal

Lemonade on värskendav jook, mis võib raseduse ajal leevendada hommikust haigust ja pakkuda palju C-vitamiini, kuid liiga palju magusat limonaadi joomine võib põhjustada tarbetut kehakaalu. Õnneks on paljud kunstlikud magusained heaks kiidetud raseduse ajal, kuigi magustamatu sidrunvesi võib olla parim valik.

Sidrunid ja iiveldus

Sidrunimahl leelistab vees, luues jooki, mille Encyclopedia Britannica biomeditsiiniteaduste toimetaja Kara Rogers ütles, neutraliseerib maohappeid. Rogers ütles ekspertidele, et kuigi hommikuse haiguse täpne põhjus ei ole teada, on sidruni lõhn ja maitse hästi tuntud, sest see on rahustav. Ta lisas, et lisaks suurenenud kõhuahadele tekitab rasedaid naisi “esimesel trimestril” tugevat lõhnaainet “ja kõrgeid hormoonitasemeid, mis” tunduvad olevat ühendatud, põhjustades iivelduse ja oksendamise sümptomeid.

Lemonade kalorid

Looduslikke magusaineid nagu lauasuhkur ja maisisiirup nimetatakse ka toidulisanditena. Nad pakuvad väheseid toitumisalaseid hüvesid, välja arvatud kaloreid, ja võivad suurendada ebaotstarbekaalu kasvu. Haiguste tõrje ja ennetamise keskused ütlevad, et 12 oz. Vitamiinist koosnev lemonaadiklaas sisaldab umbes 168 kalorit. CDC märgib, et jookide kalorid mõjutavad oluliselt kehakaalu suurenemist ja et tarbijal on võimalik tarbida umbes 700 kalorit päevas hoolikate joogivalikute abil, näiteks asendades nikloroisilise sidrunimahla limonaadi jaoks.

Kunstlik magusained

Federal Drug Administration’i poolt heaks kiidetud kunstlikud magusained raseduse ajal mõõdukaks kasutamiseks on Stevia (rebaudioside A), Sunett (atsesulfaamaliidium), Equal või Nutrasweet (aspartaam) ja Splenda (sukraloos). Aspartaam ​​on levinud mitte kalorsusega limonaadides. Ameerika Rasedusassotsiatsiooni veebisaidil ei tohi aspartaami kasutada rasedatel naistel, kellel on kõrge aspartaami sisaldusega fenüülalaniini sisaldus veres. Louisiana State University ütleb, et fenüülalaniini kehv totaalne kontroll raseduse ajal, eriti naistele, kes kannatavad fenüülketonuuria all, mida kutsutakse ka PKU-ks, võib põhjustada beebi edasilükatud arengut ja teisi sünnidefekte. Ameerika Rasedusassotsiatsioon märgib, et FDA keelab kõigile vähiga seotud tsüklamaadi magustajaid, samas kui see hoiatab naisi, et Sweet N ‘Low (sahhariini) ei tohi raseduse ajal kasutada, sest see ületab platsenta ja migratsioonitüvesid lootekudes.

Vedeliku nõuded

Vastavalt BabyCenteri veebisaidile vähendab raseduse ajal sobiv hüdratatsioon pehmete, iivelduste, krampide, ödeemi, pearingluse ja enneaegse sünnituse ajal kolmandas trimestris. Joogivee aitab leevendada ka hommikust haigust, seedehäireid, kõhukinnisust ja ülekuumenemist. BabyCenter ütleb, et rasedatel peab iga päev juua peaaegu galloni vedelikke. Suurepärane sidrunvesi joomine võib aidata säilitada vedelikku, kuid vajab täiendavat hammaste eemaldamist, et vältida hambaemaili happekahjustusi.

Limonaad ja sidrunvesi sisaldavad rohkelt C-vitamiini ja rasedus suurendab vajadust vitamiini järele. Riiklike tervishoiuinstituutide MedlinePlusi veebisaidil öeldakse, et peale tsirkooni vältimise C-vitamiin on “tõenäoliselt efektiivne” raua imendumise parandamiseks, mis takistab aneemiat. NIH ütleb, et see on “võimalikult efektiivne” paljude meditsiiniprobleemide ennetamiseks või vähendamiseks, sealhulgas riskirühma raseduse tüsistuste vähendamiseks, nagu näiteks preeklampsia.

C-vitamiin