Leutsiini üleannustamine

Leutsiin on üks kolmest hargnenud ahelaga aminohapet koos isoleutsiini ja valiiniga ning seda peetakse inimestena oluliseks aminohappeks. Olulised aminohapped on need, mida saate saavutada ainult oma toiduga. Leutsiini võib leida mitmesugustest toitudest, kaasa arvatud soja, pähklid, kaer, oad, läätsed, mais ja riis. Leutsiin on saadaval ka toidulisandina. Liiga palju leutsiini sissevõtmine võib põhjustada mõningaid kõrvaltoimeid. Rääkige oma arstiga leutsiini ja võimalike terviseriskide üle, kui liiga palju tarbida.

Ammoniaagi ehitamine

Herbs2000.com sõnul võib suure hulga leutsiini lisamine põhjustada ammoniaagi kogunemist teie kehas. Teie vereringes ringlev kogus liiga palju ammoniaaki võib põhjustada kudede kahjustusi ja lõpuks organi rike. Maks ja neerud on eriti vastuvõtlikud ammoniaagi toksilisusele, kuna need aitavad organismil välja voolata ammoniaagi liigist. Siiski on ammoniaagi mürgisuse tekitamiseks vajalik leutsiini kogus äärmiselt suur, mistõttu leutsiini lisamisest tulenev liigne ammoniaagi suurenemine on ebatõenäoline.

Pellagra

Pellagra on vitamiinipuudulikkuse haigus, mille tulemuseks on tavaliselt niatsiini puudus, kuigi kõrge leutsiini sisaldus võib selle põhjustada. Pellagra võib muuta inimesi päikesevalgust väga tundlikuks ja neil võib olla palju muid kahjulikke tagajärgi. Vastavalt 1978. aasta uuringule, mis on avaldatud “The American Journal of Clinical Nutrition”, põhjustab liiase leutsiin organismis aminohapete tasakaaluhäireid, mis võivad põhjustada pellagra tekkimist. Uurijad leidsid, et B-6 täiendava vitamiini võtmine aitab vähendada leutsiini taset kehas ja võidelda pellagra sümptomite vastu.

Hüpoglükeemia

Druts.com sõnul põhjustab leutsiin mõnedel inimestel hüpoglükeemiat või madalat veresuhkru taset. Leutsiin võib vähendada vere glükoosisisaldust, kuna see on võimeline stimuleerima insuliini tootmist pankrease poolt. PubMed Healthi andmetel võib hüpoglükeemil olla palju kõrvaltoimeid, millest mõned on tõsised. Rääkige oma arstiga leutsiiniga, kui teil on diabeet või mõni muu seisund, mis mõjutab teie keha võimet toota insuliini ja reguleerida veresuhkru taset.

Seedetrakti häired

Vastavalt raamatule “Anaboolsed algmaterjalid” võivad suured leutsiini annused põhjustada seedetrakti kõrvaltoimeid. Kui annused on vahemikus 2 kuni 5 g, leutsiini peetakse üldiselt ohutuks ja kõrvaltoimete võimalust peetakse väikeseks. Siiski võib 15 g leutsiini sisaldava lisandiga tekitada selliseid toimeid nagu maoärritus, iiveldus, kõhulahtisus ja oksendamine.