Lapsed kaevavad ummistunud kõrvad ja nina

Peaaegu kõikidel lastel on ummistunud nina ja kõrvad, mida nimetatakse ka ummikuteks või uduseks. Suurem osa ajast, need ebamugavad sümptomid tulenevad vähestest haigustest või allergiatest. Õnneks on teie lapse sümptomid kergesti ravitavad koos koduhooldusega ja ravimeetoditega vastavalt vajadusele ning ennetatavad käitumuslike ja elustiili muutustega.

Sümptomid

Kui teie lapsel on udune nina ja kõrvad, on uinumisraskused tavalised ebamugavustunde ja hingamisraskuste tõttu. Ainu ja nina ummiku surve põhjustab sageli näo valu, peavalu ja ninakõrgendust koos ärrituvusega. Vastavalt Rahvusraamatukogu andmetele võivad need sümptomid võivad põhjustada viivitusi või muid probleeme tema kõne arendamisel ja kuulmisel, kui udenenud ja ülekoormatud tunne teie lapse kõrvade ja ninaga püsib pikka aega.

Põhjused

Tavaliselt on lapsed nakatunud nahkadel ja ninas tavaliselt infektsiooni, näiteks külmakahjustuse, siinuse infektsiooni või gripi tekkega. Nendest infektsioonidest tingitud ummistus kestab umbes üks kuni kaks nädalat. Enam kui paar nädalat kestev lapsepikkune kõrvad ja nina on sageli põhjustatud keskkonnale põhjustatud allergiatest, nagu allergiavabad allergiavastused või siseruumides esinevad allergiad, nagu lemmiklooma kastmine.

Hooldused

Kui teie laps on liiga noor, et puhtaks oma nina, paneb iga ninasõõrmepaari kaks kuni kolm soolalahust, mis aitavad lõtvuda nina ja kõrvu ummistunud paksu lima. Tee oma soolalahus tilka kasutades ¼ tsp. Soola segatakse ½ tassi leige veega, soovitab Rahvusraamatukogu. Samuti aitab teie lapse voodi pea tõsta öösel tema nina ja kõrvade ummistumist ning rahulik udu aurusti aitab vähendada nina ja kõrva ummistusi ning vähendada nina ja ninaõõnte põletike põletikku. Julgustada oma lapsi juua palju vedelikke, eriti sooja, näiteks kana supp või kuum kakao, et aidata loputamist. Kui ta kannab valu oma kõrvade või näo all, ravib laste pediaatriinilt soovitatud laste atsetaminofeen. Kontrollige oma lastearst, enne kui annate oma lastele ravipreparaadid dekongestantide või antihistamiinikumide, kuna need ravimid mõnikord vähendavad kinnistust, kuid mõnel juhul muudavad need ummikuid veelgi hullemaks.

Ärahoidmine

Ärge lubage inimestel suitsetada oma laste ümber, kuna tubakasuits ärritab hingamisteid ja suurendab ummikute sümptomeid. Lastele mõeldud laste käsitsi pesemise hügieen ja köhimine ja aevastamine etiketist aitab vältida selliste haiguste levikut nagu külmetus. Rääkige lapse pediaatriga, et alustad seda antihistamiinipreparaatidega, enne kui allergia sümptomid halvenevad selleni, et tal on ummistunud nina ja kõrvad.