Lambakarja toitumine

Lambaliha, nagu paljud lihatooted, on suurepärane valguallikas. Samuti pakub see palju mineraale ja vitamiine, eriti teatud B-vitamiine, nagu vitamiin B12. Kõik allpool toodud väärtused on 3 oz. Lambaliha võsa, lõigatud 1/8 tolli rasvini. Toitainete võrdlussisalduse (DRI) protsendid on mõeldud alla 50-aastastele täiskasvanutele.

Kaloreid

Lambaliha varras sisaldab 184 kalorit. Ükski neist kaloritest ei pärine süsivesikutest. Samuti ei ole lambakarja kiudaineid.

Valk

Üks 3 untsi. Lambakarja serveerimine sisaldab 22,7 g valku. See on 49 protsenti DRI-st naistele ja 41 protsenti DRI-st meestel. See valk koosneb 18 erinevast aminohappest, sealhulgas kõikest asendamatutest aminohapetest. Kuna see sisaldab kõiki olulisi aminohappeid, on lambakarikas täisvalk. Lambakarja on eriti olulises aminohappe lüsiinis kõrge, andes 17 protsenti soovitatavast kogusest päevas. Arvatakse, et lüsiin suurendab immuunsüsteemi.

Rasva

Üks 3 untsi. Lambaliha varras sisaldab 8,7 g rasva. See rasv koosneb 3,9 g küllastunud rasvast, 4,1 g monoküllastumata rasvast ja 7 g polüküllastumata rasvast. See 3 oz. Toit sisaldab ka 76 mg kolesterooli, mis on rohkem kui 25 protsenti päevas soovitatud maksimaalsest kogusest.

Mineraalid

Lambakarja on paljude mineraalide rikas allikas. Üks 3 untsi. Teenindavad toidud 50 protsenti tsingi DRI-st naistele ja 36 protsenti tsingi meestest. Umbes 46 protsenti seleeni sisaldavatest DRI-dest on 3 oz. Lambakarja. Üks teenus osutab ka 24 protsenti DRI-st fosfori kohta ja 14 protsenti kaaliumisisaldust. Naistele 3 oz. Lambaliha tagab rauda 9 protsenti DRI-st, meestele 3 oz. Annab raua jaoks 21 protsenti DRI-st.

Kuigi lambapuu ei sisalda C-vitamiini või A-vitamiini, tarnib see palju B-vitamiine. Üks 3 untsi. Tarnides umbes 20 protsenti riboflaviini DRI-st. Samuti annab see 35 protsenti DRI-st natsiini jaoks meestele ja 40 protsenti naistele. See sama 3 oz. Serveerimine annab 10 protsendi või rohkem DRI nii pantoteenhappe kui ka vitamiin B6 jaoks. Lõpuks annab üks 3-oz-lambaliha lambapuu peaaegu kogu B12-vitamiini täiskasvanute vajadused ühel päeval, selle 2,28 mkg-ga annab 95% DRI-st. Vitamiin B12 on oluline ainevahetuse jaoks ja aitab vältida teatud tüüpi aneemiat.

Vitamiinid