L-arginiin ja püknogenool

L-arginiin ja püknogenool on muutunud oluliseks toidulisanditeks, kuna need mõjutavad lämmastikoksiidi, NO, tootmist inimese kehas. 1992. aastal nimetas NO nimeks “aasta molekuli” ajakirja “Science”, kuna sellel on palju inimorganismis olulisi funktsioone. Tegelikult võitsid teadlased, kes avastasid NO funktsiooni südame-veresoonkonna süsteemis, Nobeli preemia meditsiinis / füsioloogias. Enne mis tahes toidulisandeid võtke alati oma arstiga ühendust.

Tähtsus

Lämmastikoksiid reguleerib vererõhku, edastab närvirakkudest sõnumeid, toetab immuunsüsteemi ja aitab kaasa ka paljude teiste elundisüsteemide toimimisele, vastavalt Jordana Browni “Kõik, mida vaja NO”. NO tootmise suurendamine võib parandada sportlikku toimivust, kiirendada kehakaalu langust, pakkuda alternatiivi farmatseutilise erektsioonihäire raviks ja soodustada madalamat vererõhku.

Identifitseerimine

L-arginiin on üks aminohapetest, mis on valkude ehituskivid, ja see pärineb sellistest toodetest nagu kala, mandlid ja tume šokolaad. Arginiin peetakse oluliseks aminohappeks, seda enam lastele kui täiskasvanutel, kui organismi NO lähteainena. Arginiini täiendavad vormid sisaldavad L-arginiini alust, arginiinmalaati, arginiini alfa-ketoglutaraati ja arginiini etüülesteri; Pütsenogeen on Prantsuse mere mändpuu kooreekstrakt ja see sisaldab looduslikke antioksüdante, mida nimetatakse antootsüaniinideks, mis võivad parandada teie tulemusi aminorühma Happe L-arginiin vastavalt Jim Stoppani doktorile “Supplements 101”.

Funktsioon

Kui arginiin imendub soolestikus, liigub see vereringesse, kus see saab NO-ks. Kuid see keemiline reaktsioon nõuab ensüümi nimega NOS või lämmastikoksiidi süntaasi. Seepärast on NOS kui arginiini koguse piirav tegur, mis võib muunduda NO-ks. Pycnogenol’i võtmine suurendab konversiooni katalüüsimiseks kasutatavat NOS aktiivsust ja kogust. Pütsenogeen võib tugeva antioksüdandina aidata võidelda haiguste ja vananemist põhjustavate vabade radikaalidega. Arginiin võib samuti suurendada HGH-i, inimese kasvuhormooni, hüpofüüsi sekretsiooni, ütleb Steven Stiefel “Amino Action”.

Kasu

NO tootmise suurendamine laiendab veresooni, laiendab neid ja võimaldab suurema verevoolu organismi jäsemetesse. Sportlaste, kehakaalu tõstjate ja spordivõistlejate jaoks tähendab see rohkem energiat, paremat toitainete kohaletoimetamist töölõunadele ja rohkem vastupidavust. Vastavalt “Jerry Brainum” “Natural Anabolics” sõnul saavad dieedid kasu rasvapõletuse suurenemisest ja kõrgemast HGH-st, mis toimib tugeva rasvapõletiga. L-arginiini ja püknogenooli võtmine võib samuti toetada tervet vererõhku ja südamefunktsiooni.

Soovitused

Brown soovitab võtta 3 g kuni 5 g L-arginiini, kuni kolm korda päevas. Arginiini võtmise optimaalsed ajad hõlmavad ärkamist enne treeningut või enne seda ja enne voodit. Arginiin sobib kõige paremini tühja kõhuga manustamisel. Stoppani soovitab kõrgemat 7 – 10 g arginiini annust, et suurendada HGH tootmist, eelistatult enne voodisse võtmist. NO-i muundatud arginiini koguse suurendamiseks võta koos L-arginiiniga 50 mg kuni 100 mg püknogenooli. Erektsioonihäirete ravimi alternatiivina võtage arginiin ja püknogenool 30 … 60 minutit enne seksuaalset aktiivsust.