Kung fu vs taekwondo

Kung Fu ja Taekwondo on kaks kõige tuntumaid võitluskunstid, mida praktiseeritakse kogu maailmas. Mõlemad süsteemid pakuvad tervislikku füüsilist seisundit ja tugevat vaimset keskendumist, kuid nende koolitusrežiimid kasutavad erinevaid liikumisi, streike ja filosoofiaid. Kung Fu pidevalt voolavad liikumised on karmi vastuolu Taekwondo otseste ja teravate liikumistega, kuid neil stiilidel on sama eesmärk rünnakute vältimiseks.

Kung Fu pärineb Hiinast ligikaudu 2800 B.C. Võitluskunstide teave kinnitab, et Shaolini tempel sai varjupaika paljudele endistele sõduritele, kes olid munkadeks saanud. Kung Fu ei olnud algselt templis välja töötatud, kuna kogu Hiina võitlustes kasutati erinevaid võitlusstiilid, kuid seal elavnes. Paljud munkad rakendasid oma vaimset distsipliini võitluskunstide täiustamiseks, nii et seda saaks kasutada varade kaitsmiseks templilt. Taekwondo pärineb Koreast umbes 5000 aastat tagasi ja nüüd tunnustatakse seda Lõuna-Korea rahvusliku spordiga. Maailma Taekwondo Föderatsioon väidab, et süsteem töötati välja selleks, et koolitada nii Koguryo iidses kuningriigis nii vaimu kui keha.

Kung Fu ja Taekwondo kasutavad väga erinevaid meelepäraseid võtteid. Austin Kung Fu Akadeemia märgib, et hiina stiil töötab arvukalt kiire käesõnumeid. Neid saab tarnida nii lahtiste viilude ja sõrmede pokestena kui ka tihedalt suletavate löökidega. Taekwondo asetab suurema rõhu jalgade vahele, kasutades erinevaid nurki, mis on loodud vastase jalgade, kõhu, krae luu ja pea rünnakuks. Kung Fu sisaldab ka kikkusi ja Taekwondos ei sisalda kätevõteteid, kuid üldiselt keskendub Kung Fu käte kiirusele, samas kui Taekwondo keskendub jalgade jõule.

Kung Fu liikumine voolab järjekindlalt, nii et võitlejad jäävad harva seisma ühepoolselt. Ringikujuline, vedeliku liikumisega saab blokeerida ja streigid tunduvad pehmed, kuid need on täidetud randmete ja küünarnukitega, mis tekitavad võimu. Taekwondo jõuline lineaarne lähenemine on otseses vastuolus Kung Fu peaaegu tantsusarnase stiiliga. Kitsid on täisvõimsusega jõud kaugelt, et vastane vahemaa eest hoida. Iga Taekwondo streigi eesmärk on olla nõrk löök, mis suudab konflikti lõpetada, samas kui vastane jätab Kung Fu tihti kokku lühikeste streikide seeria.

Austraalia Kung Fu Akadeemia andmetel hõlmab Kung Fu tehnikaid 18 spetsiifilise relva, sealhulgas võitluskäru, oda, kolmeosalise personali ja ketipalli kasutamiseks. Usutakse, et paljud vahendid, mida kasutatakse põllumajandus- ja puusepatöös, võeti iidsetel aegadel relvana. Relvad ei ole Taekwondo traditsiooniline osa. Kuid viimastel sajanditel alustasid Taekwondo praktikud Jaapani ja Okinawani võitluskunstide süsteemide mõjul koolitust bo personali ja nunchaku kasutamisel.

Kung Fu ja Taekwondo ajalugu

Hämmastavad tehnikad

Liikumise stiilid

Relvad