Kuidas vaimselt valmistuda kehakaalu alandamiseks dieedil

Kaalu kaotamine nõuab järjepidevat tähelepanu ja psühholoogilist ettevalmistust. Ilma korraliku vaimse lahenduseta võivad teie kaalukaotuse jõupingutused halveneda, kui kaotad motivatsiooni või muutuvad oma plaani suhtes ebakindlaks. Kui olete tõsiselt kehakaalu kaotamisel ja selle edukalt hoidmisel, peate võtma aega, et psühholoogiliselt valmistuda kogemuseks.

Seadke eesmärgid

Eesmärkide ennetähtaegne määramine on üks tõhusamaid viise oma pikaajalise fookuse säilitamiseks ja enda eest toitumise eest vastutamiseks. Realistlik ja pikaajaline eesmärk koos väiksemate “vahe-eesmärkide” eesmärkidega võimaldab teil jälgida oma edusamme ja pidevalt meeles pidada, et teete seda pikaajaliste tulemuste jaoks. Näiteks kui teie eesmärk on kuus nädalat kaotada 12 naela, seada väiksem eesmärk igal nädalal 2 £ kaotada. Kirjutage oma eesmärgid kuhugi, kuhu näete, kui teil on sisuliselt kirjalik eesmärk, siis tundub see teie arvates veelgi tõeliselt ja olulisem.

Viska ära rämpstoitu

Nagu enamus inimesi, on sul tõenäoliselt teie kodus asuvat rämpstoitu. Kui võtate endale kohustuse kaotada, on kõige parem neid leida ja visata ära. Kompulsiivne ületamine on sageli “toidu käivitajatest”, visuaalsete stiimulite tulemus, mis ahvatleb sööma ebatervislikke toitu ülemäärastel kogustel. Selliste toitainete eemaldamisel oma majast võtate kindlalt oma kaalukadu kava ja te saate ka vältida väikseid kiusatusi ületada.

Mõtle pikaajalisele

Kuigi ajutine dieet on lühiajalise kaalukaotuse edendamisel efektiivne, leidsid UCLA teadlased 2007. aastal, et üks kolmandik kuni kaks kolmandikku kõigist toitumissoovitustest taastatakse kaalukamad kui nad algselt kaotasid. Selleks, et edukalt kaalust alla võtta ja hoida ära, mõelge oma plaanile elustiili muutmise asemel ajutiste piirangute asemel. Keskenduge järgnevatel kuudel ja aastatel tehtud jätkusuutlikele valikutele, mitte piirangutele, mida kehtestate järgmise mitme päeva ja nädala jooksul.

Vali ja visualiseerida preemiad

Juhuslike hüvede planeerimine on veel üks võimalus kaalulanguse edukuse suurendamiseks. Kui plaanite oma eesmärke, tehke jõupingutusi, et välja tuua väikesed hüved teie verstaposti eesmärkide ja suurema preemia eest oma lõpliku eesmärgi saavutamiseks. Rõivaste ostmine teie eesmärgi suuruse järgi on teie eesmärkide füüsiline meeldetuletus ja hoiab sind positiivselt, kui sa saad neid järk-järgult lähemale. Materiaalsed hüved annavad teile ka põhjust rääkida oma eesmärkidest ja edust avalikult, veelgi julgustades teid jätkama.