Kuidas vähendada peanaha higistamist

Paljud inimesed vihkavad higistama, kuid higistamine on tähtis – see jahtub keha ja takistab ülekuumenemist. Kuid see võib osutuda häiriks, kui sa hattu mütsi langetamisel. Peanahk higi on eriti problemaatiline. See võib rikkuda ettevaatlikult soengu ja anda oma peanahale soovimatu sära. Kui liigne higistamine häirib teid, õpi seda juhtida ja hoida higistust lahtris.

Peske pea, peanahk ja nägu iga päev hästi, et vähendada õli ja mustuse kogunemist. Kasutage oma näole mitte-soap puhasti.

Pärast dušši täitmist kandke peanahale väike kogus talkoholipulbrit. Pühkige pulber hästi.

Hõõruge hõõguvat higistamisvastast vahendit peanaha ja otsaesisele. Aluskloriidheksahüdraati sisaldavad antiperspirandid on higi vähendamisel üsna tõhusad. Niisutage hingamisvastaseid vahendeid öösel, nii et teil on aega leotada nahka. Kui tavaline higistamisvastane aine ei tööta, proovige 2-protsendilist dimefanooli tolmu pulbrit.

Vältige mütside või muude tarvikute või peakatete kandmist, mis blokeeriks teie peanaha õhuvoolu. Kui lubate peanahal “hingata”, võite higistada vähem.

Jätke kofeiini sisaldavate jookide ja toitude, näiteks kohvi, sooda, tee ja šokolaadi välja. Need võivad põhjustada rohkem higistamist. Vürtsid toidud, nagu kuum paprika, võivad ka probleemi halvendada.

Drink vähemalt kaheksa tassi vett päevas, et hoida ennast hüdreeritud ja jahtuda. Kui keha higistub, kaotab teie keha vett, siis peate selle asendama.

Kui olete ülekaaluline, kaotage paar kilo. Üleannustamine võib kaasa aidata higistamisele. Kui teil on mingeid tervisehäireid, pidage enne treeningu või dieedi kava alustamist oma arsti.