Kuidas vähendada oomega-6 dieedis

Omega-6 rasvhapped, nagu omega-3 rasvhapped, on oluliste polüküllastumata rasvade liigid. Teie keha ei saa neid toota, nii et peate need oma dieeti hankima. Omega-6 reguleerib teie ainevahetust, hoiab oma kondid tugevana, aitab teie suguelundite funktsiooni ja stimuleerib juuste ja naha kasvu. Kuigi omega-3 rasvad kipuvad olema põletikuvastased, võivad omega-6 rasvad põhjustada põletikku. Liiga palju omega-6 rasvu võib põhjustada ainevahetushäireid, sealhulgas insuliiniresistentsust ja rasvumist. Oluline on omamgega-6 omega-3-rasvhapete õige suhe. Ideaaljuhul peaks suhe olema 4: 1 / omega-6: oomega-3, kuid vastavalt 2010. aasta uuringule “Journal of Lipid Research” avaldatud tüüpiline suhe on lähemal 15: 1 – mis võib tuleneda Omega-3 puuduse ja liiga palju oomega-6 rasvade kombinatsiooni oma toidus.

Maisi ja sojaõli asendusliiviõli. Maisi-, soja- ja saflooriõlid on väga oomega-6 rasvhappes. Oliiviõli on monoküllastumata rasv ja madala oomega-6 rasvhapetega. Lisaks märgib Marylandi Ülikooli meditsiinikeskus, et inimestel, kes järgivad Vahemere stiilis toitu, mis sisaldab kala, köögivilju, puuvilju, terveid teraviljatoid ja oliiviõli, on omega-3 ja omega-6 rasvade tervislik tasakaal ja neil on madalam Südamehaiguste tekkimise oht.

Piirige seesam, kõrvits, pähkel, nisumürk ja õhtusöödaõli. Omega-6 tarbimise hiljutise kasvu üheks põhjuseks on taimsete õli levimus lääne toidus. Tahked küllastunud rasvad, nagu või ja seapekk, on asendatud omega-6 kõrgete taimeõlidega.

Sööge omega-3 rasvhapetega rikkalikult toitu. Omega-6 oomega-3 suhte parandamine on kaheosaline protsess – teie oomega-6 tarbimine vähendab oomega-3 tarbimist. Sööge külmvesi rasvaste kalade, näiteks loodusliku lõhe, makrelli, heeringa ja järveforelli. Kui olete taimetoitlane, on linaseemned ja kreeka pähklid rikkad oomega-3-de allikad. Võite kaaluda ka kalaõli lisamist.