Kuidas vabaneda stressist põhjustatud silmakotidest

Meie emotsionaalsed võitlused võivad peegeldada seda, kuidas meie näod ja meie kehad välja näevad. Töö, perekonna nõudmiste ja finantskohustuste põhjustatud stress võib füüsiliselt väljendada akne, kaalukaotuse või kasu kujul või silmade kottidena. Parim viis, kuidas kukutada nõtkunud nahk silma alla, on paremini hoolitseda oma keha ja mõtte pärast. Söömine ja magamine on õiged, professionaalne abi teie stressi ja külmade kompresside eest aitab teil vabaneda stressist põhjustatud silmakotidest.

Magada ära

Silmakotid on rasvade ja vedeliku kulminatsioon, mis koguneb õhukese naha alla teie alumiste kaanede lähedal. Selle akumuleerumise üheks põhjuseks on ebapiisav une kogus, mis võib mõjutada teie meeleolu ja otsustusvõimet ning võib mõnikord põhjustada rasvumist ja haigusi. Igal õhtul võite pimedas, vaikses ja mugavas toas veeta vähemalt kaheksa tundi magamist. Kui uinumine on väljakutse, proovige enne voodisse kuulata rahulikku muusikat ja vältige tundide arvu enne magamaminekut elektroonikaseadmete, näiteks telerite ja arvutitega. Samuti võite pöörduda arsti poole, kui leiad, et magamine on keeruline. Pealegi proovige oma peaga kahe voodiga asetada, kui olete voodis. Täiendav kaldus lubab liigset vedelikku allapoole tühjendada ja hoiab oma alumised kuded vähem tuimad.

Hoolitse oma kehaga

Kardiovaskulaarne treenimine nagu sörkimine või meditatsioonitreening, nagu jooga, aitab vähendada stresshormoone ja suurendada meeleolu suurendavaid endorfine. Lisaks sellele hoolitsege oma keha eest, kui sööte tervete terade, puuviljade ja vitamiinide B1, foolhappe ja tsingi rikkaid toite, mis kõik teavad depressiooni, isegi hormoonide väljajätmist ja kontrolli kaalu üle. Silmakotide otsene vähendamine, joomine rohke veega, päevase toiduga topsi rohelise tee lisamine ja kohvi, soola ja alkoholi tarbimise piiramine. New Yorki põhineva dermatoloogi dr Nicholas Perricone sõnul aitab antioksüdant-rikkalik šokolaad süüa naha alla. Proovige ka massaaži, massaaž vabastab hormooni kortisooli ja aitab vähendada vererõhku ja tõsta meeleolu.

Lõdvestu oma meelt

Jätke töö nädalavahetustel maha ja lõdvestage meelt. Mõelge, et minna tehnoloogiale vähemalt üks päev nädalas, et anda oma meelt pausi ja võimaldada rohkem aega lõõgastuda ja nautida pere- ja sõpradega. Võtke aega mediteerimiseks kas üksinda kodus või klassis, meditatsioon aitab tasakaalustada närvisüsteemi, võtta oma meelt oma muredest välja ja vähendada stressi taset. Võite ka otsida abi professionaalselt psühholoogilt või terapeudilt, kes suudab kindlaks teha stressi juuri ja aitab teil toime tulla. Kui raha on stressi allikas, võtke ühendust finantsnõustajaga, et aidata teil oma finantsolukorda paremini kontrollida.

Kodu on see, kus on ravimeede

Asetage külm kompress – külmutatud herneste kott, kaks külma, märga tee kotti või külmkapis jahutatud silmamassi – oma silmakotidesse, et piirata veresooni ja ajutiselt turse vähendada. Hoidke neid esemeid silmakotidest vähemalt kolm minutit istudes püsti. Kuigi kreemid ja seerumid ei vabane silmakotidest, võivad nad siluda naha ja muudavad kortsude ja puhituse vähem nähtavaks. Peegeldaja aitab ka kotid kamuflaažida, kuni te neid end hästi lahti saada. Kollapõhine peigmees katab siniseid märke, samal ajal kui kollane-virsik peidab pruunid ja kollakad toonid.