Kuidas teha jalape ± os ei ole nii kuum

Jalapeno paprikatel on vürtsikas jalgadega hapukapsa-pehme maitse. Kuigi jalapenos on kergem kui paljude paprikatega – vähem kui 10 000 Scoville’i skaalal v. Cayenne’i pipraga, mis on saadaval üle 30 000 – mõned võivad siiski leppida, et pipar on liiga kuum. Selleks, et jalapeno saaks oma retseptideta ilma kogu selle kuumuse, peate enne nende kasutamist kasutama samme paprika valmistamiseks. Jalapenos on saadaval kõige suuremate toidukaupade kauplustes.

Kandke paar lateksi- või plastkindaid, et hoida soojust kätes.

Eemaldage jalapenos varred. Võite neid oma kätega välja tõmmata või nuga välja lõigata.

Lõigake pipar pooli pikisuunas. Pikisuunaline pikkade lõikamine annab teile parima võimaluse seemnete kaunadele.

Tõmmake seemnepargid sõrmedega välja. Seemned hoiavad enamiku soojust. Kui olete seemneid eemaldanud, võite jalapeno kasutada või edasi liikuda järgmise sammu võrra, et veelgi rohkem soojust eemaldada.

Hoidke pipart külma kraanivee voolu all. Membraani eemaldamiseks pühkige pipra sisepinda. Membraan on õhuke, villitud kiht, mis on veidi ülejäänud pipraga kergem. Kui olete membraani loputanud, võite pipraga kasutada või liikuda järgmise sammu võrra, et veelgi rohkem soojust eemaldada.

Lisage paprika Masoni klaasile. Kallake sidruni-lubi soda, kuni paprika kaetakse. Kui sul pole sidrun-lupja soodust, lisage 1 tl. Laimi mahl jar ja vala tavaline naatriumvesi, kuni paprika kaetakse. Soda absorbeerib ülejäänud soojust.

Katke kast ja asetage see külmkapisse kaks tundi või kauem. Eemaldage paprikad või eemaldage paprika purki ja hoidke vedelikku hiljem kasutamiskõlblikuks. Laske paprikad kuivada ja neid soovi korral kasutada.