Kuidas teada, kui menopaus on lõppenud

Menopaus on täiesti loomulik sündmus, mis tähistab menstruatsiooni ja viljakuse ametlikku lõppu. Paljud naised veedavad mitu aastat perimenopaus, mis on menopausijärgne üleminekuperiood. Mõned naised väidavad vaevu, et nad on läbi teinud menopausi, kuni neil pole peresid. Teised kogevad tõsiseid kuumahoogusid ja muid häirivaid füüsilisi ja emotsionaalseid sümptomeid. Menopausi lõppedes on väga vähe mõistatuslik. See on lõppenud, kui teie perioodid on halvenenud.

Mõista, et menopaus on ametlikult läbi, kui teil pole olnud aega üheks aastaks. Kui olete 10 kuud ilma menstruatsioonita ja teil on järsku aega 11 kuud, on teil endiselt menopaus. Tally perioodivabad kuud uuesti kokku, kuni nad kokku 12.

Kavandage füüsiline läbivaatus ja paluge oma arstil teha vereanalüüsi, et kinnitada, et olete menopausi ajal. FSH (folliikuleid stimuleeriv hormoon), mis stimuleerib munasarjade tootmist munade tootmiseks, võib teie veres tuvastada. Kui teie FSH tase ületab 40 RÜ / l (rahvusvahelised ühikud liitri kohta), siis on teie menopaus tõenäolisem.

Pange tähele, kas ükskõik milline menopausi sümptom, mis teil võib esineda, nagu kuumad hood või väsimus, on hajunud või täielikult kadunud. Kui nad tunduvad vähem ahvatlevad või on kadunud, tähendab see tõenäoliselt, et teie hormoonide tasemed on tasakaalus.