Kuidas teada, kas nisujahu on halb olnud

Selle osa, mis muudab täisniiljahu toiteväärtuse, muudab ka raskeks säilitada. Selle kogu teravilja saadus on nisuidu, mis sisaldab tervislikku, kuid kiiresti riknevat õli, mille tulemusena hakkab aeg, temperatuur ja kokkupuude õhuga muutuma halvaks. Kui hoidate nisujahu hermeetilises mahutis oma sügavkülmikus, võite tavaliselt eeldada, et see säilib umbes kuus kuni 12 kuud. Kui te seda hoiate toatemperatuuril, peaksite pärast silma säilitamist vaid umbes kahe kuu jooksul kasutama oma silmi, nina, suu ja käsi, et kontrollida riknemise märke.

Kontrollige värvi ja tekstuuri muutmiseks käputäis nisujahu. Värske nisujahal on kergelt punakasvärv ja sile tekstuur. Nisujahu, mis läheb või on juba halvasti, hakkab tumedama ja muutuma puruks, kuna jahu õli laguneb.

Lõhn lõhna jahu. Värske nisujahul pole peaaegu lõhna, jahule, mis läheb halvasti või on juba halvasti, on kerge kuni terav hapu lõhn.

Maitske jahu. Värske nisujahuga on pähklise maitsega, kui jahu, mis läheb või on juba halvasti, on terav ja hallikas maitse, mida te varsti ei unusta.