Kuidas suurendada kilpnäärme funktsiooni õlidega

Madal kilpnäärmepõletik või hüpotüreoidism tekib siis, kui teie kilpnäärme normaalsete kehaliste funktsioonide säilitamiseks ei toodaks ega eraldaks piisavalt hormooni. Hüpotüreoidism aeglustab teie ainevahetust ja võib põhjustada kehakaalu tõusu. See võib mõjutada ka teie meeleolu, suurendades depressiooni, väsimuse ja lihaste valude riski. Ravimata hüpotüreoidism põhjustab tõsiseid tüsistusi teie reproduktiivsüsteemile, südamele või närvidele. Hüpotüreoidism on ravimatu ja sünteetiliste hormoonide ravimid on vajalikud kilpnäärme funktsiooni parandamiseks. Toidulisandiga või aroomiteraapiat sisaldavate õlidega täiendavad ravimeetodid võivad stimuleerida kilpnääri, kuid kliinilised tõendid on nende meetodite toetamisel vähe. Enne alternatiivsete ravivõimaluste katset konsulteerige oma arstiga.

Süüa õline kala kaks korda nädalas. Ajakirjas Journal of Nutritional Biochemistry avaldatud 2010. aasta uuring näitas, et õline kala söömine võib parandada vähese kilpnäärega seotud metaboolseid tegureid. Grillige või küpsetage kala toitainete säilitamiseks ja vähendage küllastunud rasvade sisaldust õli praadimisel.

Võtke kalaõli lisandeid alternatiivina kala söömisele. Kui te ei soovi kala maitset, võite proovida lisatooteid, mis on saadaval piletitaga. Konsulteerige oma arstiga, enne kui kasutate kalaõli lisandeid, et kindlustada oma tervislik seisund ja määrata annustamissoovitused.

Küpsetage kookosõli väikeste kogustena taimeõli asemel. Kookospähkliõli on soodustatud madala kilpnäärme metaboolse võimendajana, kuid väidete kinnitamiseks on vähe tõendeid. Kui otsustate seda kasutada, siis tehke seda oma arstiga konsulteerides ja kasutage seda säästlikult, kuna kookosõli on küllastunud rasvhapetega.

Kasutage toatemperatuuril difuusoriga olulist rosmariiniõlist tilka, et stimuleerida energiat ja võidelda vähese kilpnäärega seotud väsimuse või väsimuse vastu. Sidrunite, tsitrusviljade, piparmündi või eukalüpti eeterlikud õlid soodustavad ka energiat, suurendavad meeleolu ja vähendavad väsimust. Lisage difuusorile kolm kuni viis tilka valitud õli, üks kuni kolm korda päevas.

Osta ingver, kaneel, apelsini või greibimahlõhnaga aroomiteraapia kehaõlid ja lisage oma vannile üks kord päevas 3-5 tilka. Need lõhnad aitavad vähendada madalat meeleolu, väsimust ja madalat kilpnääret.