Kuidas segada treeningut ja kasutada bike treeninguid

Teie jooksulint ja treeningutreeningute kombineerimine on nagu šokolaadi ja maapähklivõi kombineerimine: hea mõte. Kahte südame-veresoonkonna treeningu vaheldumine kahe erineva harjutuse vahel vähendab liigse vigastuse ohtu, suurendab motivatsiooni ja vastupidavust ning võib isegi kaotada igavus. Lahutusajal käimine ja töötamine on harjutused, kusjuures jalgrattasõit ei mõjuta treeningut. Mõlema seansi ajal kombineeritakse terviklikumat treeningut.

Soojendage 5-10 minutit kas jooksulint või jalgrattaga aeglase või mõõduka tempo juures.

Lõpetage oma treening ringtreeningu stiilis, muutes iga treeningu ajal kulutatud aega. Näiteks tsükkel viis minutit ja seejärel jalutada või jooksma jooksulint viis minutit. Korrake mustrit 30 kuni 40 minuti jooksul. Mõõduka intensiivsusega harjutus, et südame löögisagedust tõsta.

Jagage oma treening kahte stabiilsesse olekusse. Tehke viis kuni 10 minutit kas jooksulint või jalgrattaga – olenevalt sellest, kumb neist on teile kõige raskem – mõõdukalt keerulises tempos, kuid üks, kus saate vestelda. Täitke 20 kuni 30 minutit kergemal harjutusel mõõduka kuni suure intensiivsusega, kuid samal tasemel, millega saate veel rääkida.

Jätkake oma kehalise võimekuse taseme tõstmiseks igaks harjumiseks kulutatavat aega järk-järgult. Näiteks kui te hakkasite 10-minutilise jalutuskäigu ja 20-minutilise tsükliga, kõndige 12 minutit ja seejärel jalgsi 23 minutit. Ameerika Spordimeditsiini kolledž soovitab igal nädalal kasutada 150 minutit mõõduka intensiivsusega treeningut, kusjuures iga seanss kestab vähemalt 20 minutit ja maksimaalselt 60 minutit.

Muutke iga harjutuse intensiivsust, suurendades kiirust ja kõrgust.

Viimase varustuse läbimiseks viima minuti jahtuma. Järk-järgult aeglane tempo ja lõpeta väga aeglasel jalutuskäigul või pedaalil.

Pikendage jalad ja teised suuremad lihasrühmad iga 15-30 sekundi jooksul.