Kuidas ravida perianaalseid nahasilte

Perianal nahasildid on klappide või tükkide naha anus sissepääsu. Nad on üldine seisund ja ei viita ühegi teise haiguse esinemisele. Nende asukoha tõttu on neid tavaliselt segi ajanud teiste haigusseisunditega, nagu näiteks periaalsed tüükad või hemorroidid. Need ei ole vähiealised ja ei muutu aja jooksul vähkkasvajaks. Mont Reidi kirurgilise käsiraamatu kohaselt on märgistused põhjustatud traumast, vigastusest või põletikust.

Määrake, kuidas naha silt on häiriv. Kui see on midagi, mida te olete juba aastaid tundnud ja see ei tee haiget ega tekita teile mingeid probleeme, võite selle jätta üksi jätta. Kui see põhjustab sügelust või valu, jätkake ravi.

Vaadake arsti. Kuna perianaalpiirkond pole hõlpsasti nähtav ala, peab arst hindama märgendit, et veenduda, et see pole midagi muud. Naha siltide eemaldamist võib teostada ainult arst.

Otsustage ravirežiimi. Valikud hõlmavad naha sildi eemaldamist skalpelliga, laseri või keemilise eemaldamisega koos külmumisagensiga, David Leveni raamatu “Surgery” sissejuhatuses.

Pärast naha märgist eemaldamist jälgige hoolikalt haava. Sõltumata nahasildade eemaldamise meetodist on ala toores ja selle all on avatud ja võib-olla valulik kude. Piirata intensiivset või abrasiivset pühkimist või kratsimist piirkonnas.

Kandke antibiootilist salvi. Batsitratsiini saab kasutada määrdeainena ja antibiootikumina ning see võib koe rahustada ja hoida haavade infektsioone.