Kuidas ravida kahjustusjõu lihaseid sprinti koolitusest

Lihasnõrkus võib ilmneda kohe pärast sprinttreeningut, mida nimetatakse ägedaks lihaseks. Sümptomit võib tunda ka pärast treeningut tunni aja pärast, mis on tuntud kui hilinenud ajutine lihasvalu, või DOMS. Äge lihasevalu on tingitud vedeliku nihkumisest verest lihaskoesse kui filtreerimisprotsessi. DOMS on tõenäoliselt tingitud tegelikest lihaskahjustustest. MedlinePlus soovitab konsulteerida arstiga, kui teil on tugev valu või kui valu ületab normaalse valu, kes püsib kauem kui kolm päeva. See võib tähendada veelgi suuremat kahju.

Pöörake iga liigend läbi kogu treeningu ulatuses pärast treeningut. Hoidke venib vähemalt 10 kuni 30 sekundit ja korrake. See võib soodustada suurenenud verevoolu kõhupiirkonda ja parandada kahjustatud lihaskoe.

Pärast valu venitamist painutage valu ja turse. Katseklaasi kaetud jääkotti kandke kõhupiirkonnale 20 minutit.

Kergutage valulikku lihast mähkiga või rätikuga 20 minutit. See piirab ülemäärast turset ja valu raskemates DOMS-i juhtumites.

Tõstke valus lihaseid üles südame kohal, et piirata piirkonna verevoolu. Raskemate DOMS-de korral on see täiendav meetod valu ja turse vähendamiseks. Saate tõsta kõhupiirkonda, kui kasutate jääkotti või suru piirkonda rätikuga.