Kuidas parandada kopsude töövõimet

Enamik inimesi ei mõelnud nende kopsu võimsusest, kuni nad hakkavad jooksma ja leiavad, et nad ei ole hinge läbi 10 minutiga. Kopsu mahutavuse parandamine on kindel viis, kuidas sulle rohkem töötada. Teie kopsu võimsuse suurendamiseks on mõni trendikas vidin ja hingamistehnoloogia, kuid miski ei toimi paremini kui regulaarne treenimine.

Kõrglennukoolitus

Kui olete harjunud madalamal kõrgendikul ja seejärel kõrgemal kõrgusel, võite märgata kõrgusekahjustuse sümptomeid nagu pearinglus ja väsimus. Selle põhjuseks on asjaolu, et teie kopsud töötavad raskemalt, et töödelda õhus hapniku õhemaid segusid. Suuremate kõrguste juures sõites ja koolitades saate oma keha seisundi luua, et tekiks punaliblede kõrgem tase, parandades seeläbi üldist kopsu mahtu. Kuid see on lihtsalt lühike lahendus. Teie kopsu maht paraneb ligikaudu kahe nädala jooksul, muutes selle meetodi ideaalseks enneaegseks paranemiseks, kuid mitte pikaajaliseks lahenduseks.

Hingamisteede treeningvarustus

Kui olete tõsine jooksja ja otsite täiendavaid võimalusi kopsu võimsuse parandamiseks, võite kaaluda hingamisteede kasutamist. Nendel seadmetel võivad olla trikkid nimed ja inetu nägemused, kuid nende taga olev teooria on üsna hea. Koolitusmaskid on loodud selleks, et simuleerida kõrgenenud väljaõppimist, osaliselt blokeerides hingamisteed, lisades vastupanu normaalsele hingamisele. Kui sundida diafragma töötama, siis need hingamismaskid parandavad tegelikult kopsu mahtu. Mõned hingamisteede koolitajad on sarnased snorgeldamise torudele ja on nii väikesed kui kaasaskantavad. Samuti on need mõeldud hingamistakistuse tekitamiseks. Erinevalt maskist võivad torusseadmed reguleerida hingamise vastupidavust. Need seadmed võivad anda mõned vastupidavuse jooksjad konkurentsieelise, kuid trikk on teie treeningseansi jaoks ideaalse tasakaalu leidmine.

Kardiovaskulaarne aktiivsus

Püsivam lahendus kopsu võimsuse parandamiseks on regulaarne kardiovaskulaarsete tegevuste ajakava säilitamine. Kui te olete juba jooksja, siis hoidke tempos ja teie kopsavus kasvab aja jooksul järk-järgult. Kui otsite käivitamist ja ei usu, et teil on see tuul, siis alustage aeglaselt ja töötage oma teed kuni keerukama režiimi. Sprinting lühidalt, võimas puruneb, mida nimetatakse ka sprintide intervallideks, on üks võimalus oma südame-veresoonkonna suutlikkuse suurendamiseks. Sprint intervalli treenimine vähendab füüsilist mõju teie kehale, saavutades sama tulemuse kui traditsiooniline vastupidavustreening. Harjutused nagu jalgrattasõit, ujumine ja suusatamine on ka kardiovaskulaarsed tegevused, mis võivad aja jooksul parandada teie kopsufunktsiooni. Võti on liikuda ja suruda ennast nii, et teie süda ja kopsud saavad ka harjutust.

Vältida suitsetamist

Võib-olla kõige hullem asi, mida saate kopsude mahutavuse vähendamiseks teha, on suitsetamine. 2013. aastal sisaldab HealthGuidance’i veebisait suitsetamisest loobumist kolmesuuremises, mis parandab kopsu võimsust. Suitsetamine kahjustab teie kopse, jättes tõrva ja muude kantserogeenide hoiustest hingamisteedesse. Suitsetamine piirab ka hingamisteid, muutes kopsud hapniku imamiseks raskemaks. Isegi kasutatud suitsu võib oma kehale kuluda ja võtta oma jooksuajast sekundit. Suitsetajad on võistlejad ja fitness entusiastid, kuid suitsu vältimine on üks kõige ennetavaid asju, mida saate oma tervisliku eluviisi parandamiseks teha.