Kuidas õpetada oma last lugeda veebis tasuta

Õppimine lugema on üks kõige kriitilisemaid oskusi, mida teie laps õpib alguses algkoolis. Lapsed, kes on tugevad lugejad, kipuvad paremini toimima kõigis akadeemilistes õppeainetes. Kahjuks satuvad paljud lapsed läbi lasteaedade ja esimese klassi pragude ja ei võta kriitilise kirjaoskuse oskusi. Kui teie laps armastab internetis ikkagi mänge mängida, kasutage seda huvi, et aidata teil õppida lugemisoskusi lugema või seda tugevdama.

Loe kokku võrgus. Kui teie laps küsib küsimust, kutsuge teda arvutit istuma ja uurima seda koos. Lugege oma lapsele asjakohaseid veebisaite ja artikleid ning arutlege seda, mida olete lugenud. Lugejate ajalehe veebisaidil “Laste lugu internetis” pakutakse mitu tosinat illustreeritud lugu lastele, vanematele ja noortele täiskasvanutele.

Õpeta Phonicsi oskusi Starfall.com-is. Alustage kirja äratundmise mänge, seejärel liikuge veebisaidile Zac the Rat ja muud tasemega lugejad. Kui teie laps on õppinud tasandatud lugejaid ja mõistab põhifonoomiaid, on ta valmis iseseisvalt lugema.

Mängige sõna mänge PBS Kidsi veebisaidil. Need mängud aitavad teie lapsel tõsta oma arusaama rütmidest, kaashäälikute algust ja lõppu ning muid kirjaoskuse oskusi.

Tutvustage Literatektiivi veebisaidilt juhiseid. See aitab teie lapsel tüdrukutel treenida arenevaid kirjaoskuse oskusi.

Veenduge, et laps mõistab seda, mida ta loeb. Kui ta loeb lugu või internetis olevat artiklit, paluge tal öelda, mida ta oma sõnadega loeb.