Kuidas mõõta lihaste väsimust

Kui te ei saa veel ühe tõukejõu või veel ühe välja tõmmata, on jõudnud lihaste väsimuseni. Teie lihased jõuavad väsimusele, kui nad enam ei suuda kokku puutuda, see tähendab, et teie lihased ei saada enam energiat toitudest, mida olete söönud, teie kehas või keha rasvas säilitatud glükogeeni. Kui mõni minut jääb, siis suurendavad teie lihasrakud oma energiat, nii et võite lihaseid kokku hoida, et teha rohkem pushups või kestab kauem. Kasutage lihaste väsimuse mõõtmiseks tavapäraseid treeningkatseid.

Registreerige test, kuupäev, kellaaeg ja tulemused. Kasutage neid andmeid iga nelja kuni kuue nädala tagant teise katse tegemiseks; tulemusi võib kasutada teie koolitusprogrammi tõhususe analüüsimiseks ja toimivuse parandamiseks.

Vastavalt American Council for Exercise’ile teostage ülitugevuskatse, mõõtes oma ülemise keha lihaste vastupidavust. Pange väike kinnisvara eseme otse oma rinnakese keskele, objekt peaks olema umbes teie rangliikumise ristlõike kõrgus, mis toetub teie peopesale. Asetage oma käed õrnalt veidi laiemad ja tasakaaluta oma varvaste kaalu. Süstige oma naba oma selgroo suunas, et hoida otse teie pea ja jalgade vahel. Alustage oma keha, kuni teie rinnus puutub kokku objektiga, siis tõmmake seda tagasi; tehke nii palju kordusi kui võimalik, kasutades õiget vormi ja puhkege ainult ülespoole. Salvestage allalöömude koguarv, mida saate teha kuni lihaste väsimuseni, kus te ei saa enam korralikult suruda.

Tehke isomeetriline chinup, mida Ameerika Ühendriikide Marine Corps nimetatakse sagedamini kui paindumatut kätt, mis mõõdab, kui kaua saate lihaste kontraktsiooni säilitada, selle asemel et regulaarselt tõmmata. Kasutage väljaheidet, et asetada oma keha pullupiba alla oma kätega veidi kitsamalt kui teie õlad ja teie peopesad sinu ees; asetage sinu käes tavakell või võta sõber alustada taimerit, kui lõug on riba kohal ja sa oled Kasutades selleks oma seisundi säilitamiseks oma lihaste tugevust. Peatage taimer, kui teie käed on täiesti sirged, salvestades oma aega; see on teie anaeroobse lihaste tugevuse väsimus või suutlikkus lihaseid katkestada ilma hapniku olemasoluta.

Tehke neid harjutusi erinevatel päevadel, kui soovite mõlemat testi teha, vähemalt katse vahele vähemalt üks nädal.