Kuidas lõõgastuda seljavalu keskel

Seljavalu tekib tavaliselt tingituna lihase tüvest, mis on põhjustatud kehvast kehast, objekti ebakorrektsest tõstmisest või äkilistest keerdumisest, sageli spordialadel nagu korvpall, golf või pehmepall. Kui te järgite konservatiivset raviskeemi, võite kiiresti leevendada väiksemate tüvede põhjustatud valu. Vastavalt Dr William Prentice’i, füsioteraapia ja õpikut “Athletic Injury Management Essentials” sõnul peaks selline plaan sisaldama puhkeaega, millele järgnesid harjutused liikumise ja jõuülekande taastamiseks.

Paindlikkus Harjutused

Haarake baar oma palmikutega ettepoole ja rippake 5-10 sekundit, võimaldades raskust lülisamba venitada. Puhutage mõni minut ja korrake venitust vähese haaratsiga.

Harjutuste tugevdamine

Pikendage oma käed selja taga ja kinnitage oma käed kokku. Tõstke oma käed ülespoole, kuni tunnete õrnalt sirgjoont oma selja ja eesmise õlgade keskel. Hoidke 10 sekundit.

Püsti püsti oma jalgadega õla laiusest lahku. Asetage oma käed oma peaga oma küünarnukitega, mis on suunatud väljapoole, eemale oma kõrvust. Keerake vasakule 90 kraadi, nii et vasak küünarnukk vastab tahapoole. Hoidke 10 sekundit ja siis korrake vastupidises suunas.

Pane oma selga oma jalgade laiendatud ja kõrgendatud asendisse, nii et jalad jäävad stabiilsuse palli peal. Tõstke oma puusi, et luua sirgjoon oma põlvedest õlgadele. Hoidke oma õlgadel ja pead põrandal. Hoidke 10 sekundit.

Istuge või hoidke all kaalukangast, mis on kinnitatud kaalukaamiga. Laiendage oma käsi ülespoole ja haarake riba laiemalt kui õla laius, nii et teie peopesad on ettepoole suunatud. Ärritage oma käsi, liigutades oma küünarnukid alla ja oma ribide suunas ja painutage oma käed, et tõmmata riba oma peani, kuni see puudutab teie kaela alust. Lase aeglaselt tagasi baarile ja korrata. Tehke 8 kuni 12 kordust.

Istuge oma selgrooga püsti, põlvedele painutatud pisut ja kontsad põrandal. Hoidke kaalul olevat objekti, näiteks ravimipalli, kõhu ette. Pöörake objekti nii kaugele kui vasakule, siis paremale. Jätkake vahelduvaid külgi 20 kogu kordusega.

Pange oma püstiga ülemisele püsti stabiilsuspallile, põlvi painutatud 90 kraadini ja jalad tasaseks põrandal. Laiendage oma käed rinda üles. Keerake vasakule, järgneb paremal. Jätka keeristamist edasi-tagasi 12-le kogu kordadeks. Hoidke kaalutud objekti oma kätes raskuste suurendamiseks.