Kuidas kasutada vedel juurstitimulaatorit

Vedelate root-stimulaatorite abil kasutatakse taimede kasvatamiseks tugevat juuri. Erinevalt juustuvastastest hormoonidest juurte stimuleerivad vedelikud on mõeldud olemasolevate juurtena toetama, mitte uute juurteni moodustamiseks. Neid kavatsetakse kasutada istutamiseks paljasjuurses taimede kasvatamisel või mitmeaastaste taimede, puude või põõsaste ümberistutamisel. Arvamused on erinevad selle kohta, kas vedelate juurstiimulantide kasulik mõju on taimede kasuks.

Valige vedeljuuretimulaator, mis sisaldab nii lämmastikku kui ka teisi toitaineid. Mõned root-stimulaatorid sisaldavad ainult B1-vitamiini ja vastavalt Arizona Cooperative Extension-le ei ole tõendeid selle kohta, et ainult vitamiin B1 oleks kasulik teie taimede jaoks.

Segatakse juurte stimulaator ja vesi ämbris või plastpudel vastavalt tootja juhistele. Erinevatel kaubamärkidel on vaja erinevaid lahuseid.

Vesi oma taimi lahjendatud root stimulaatoriga samamoodi, kui te neid veega puhtaks. Kui teie konkreetne taim ei vaja leotamist, ärge piserdage veega.