Kuidas kana suppi paksendada

Kana supi paksendamiseks pole kunagi liiga hilja ja tavaliselt töötab see paremaks varem hiljem paksenumaks, sest saate valida paksendi, mis sobib kõige paremini. Näiteks kui teil on puljongipõhine kana supp koos happelise koostisosaga, soovite arroot oma toiduks sobivate hapetega. Kui teil on vaja paksendada veloute baasil valmistatud suppi – kana kast, mis on paksenenud rouxiga – peate seda lihtsalt hoidma ja lisama beurre manie või jahu ja võid. Teisest küljest on elegantsed luksuslikud kana-kooripüreesid tihtipeale kõige paremini sidemega paksendatud või munavalgest segu.

Kastmes mahuga umbes 1 supilusikatäis vedelat kana suppi ja asetage see segamisnõusse. Näiteks kui teil on 6 tassi suppi, võta 6 supilusikatäit puljongist.

Piserdage 1 tl arrowrooti või maisitärklist segamisnõusse iga supilusikatäis puljongi. Kasutage noolt, kui kana suppil on happelisi koostisosi, nagu näiteks sidrunimahl või tomatid. Kasutage maisitärklist, kui supp ei ole happeline.

Vahusta tärklis ja puljong, kuni moodustub sile ja homogeenne läga. Jahutage külmkapis ligikaudu 5 minutit.

Tooge supip keetma, kui see juba kuumutamata pole, samal ajal kui läga läheneb. Hõõgastage läga suppi ja küpseta 2 või 3 minutit, pidevalt vihmas.

Serveeri kana supp niipea kui võimalik. Supp taastub umbes 30 minuti pärast, kui hoiate seda soojas.

Lisage segunemisnõusse võrdseid osi pehmendatud võid ja jahu. Kasuta umbes 1 supilusikatäit iga 2 tassi kana suppi, mida soovite paksendada.

Puljongipõhine kanaupp

Kana ja kastmega või Veloute-põhine supp

Kana kreem supid

Töötage jahu ja võid üheks ühtlaseks palliks. Jahutage või jahu segu supilusikatäis suurusega portsjoniteks ja pane need oma kätes pallidesse.

Tooge kana supp keetma. Võtke supp ja puhastage või-jahu palli, mida nimetatakse Beurre Manie’iks, kuni see on täielikult ühendatud.

Jätkake porriva mannekeeni lisamist 1 supilusikatäit korraga, kuni olete lisanud ühe iga supi tassi supp. Küpseta kana suppi umbes 5 minutit või kuni see tundub sileda suulae taga. Serveeri kohe.

Reguleerige kuumust ahjus, nii et supp jääb jahtima kui 160 kraadi Fahrenheiti. Keskmise suppi temperatuuri kontrollimiseks kasutage digitaalset termomeetrit.

Vahusta üks munakollane ja 3 supilusikatäit koores iga 2 tassi suppi, mida soovite paksendada. Tõmmake mõni supilusikatäis kuuma suppi munade ja koore segusse, mida nimetatakse sidepidamiseks. Pühkige kuum supp sidumiseni, kuni see on täielikult sisse ehitatud.

Jätkake kuuma suppi kokkuviimist ja viskamist, kuni olete kokku seganud võrdsest osast supp ja kontakt. Vala sidesegu aeglaselt suppi, segades jõuliselt nagu te.

Hinnake suppi paksust ja konsistentsi, kui valate. Teil ei pruugi kogu kogus lisada. Maitse suppi ja kontrollige suu tundet. See peaks maitsta koorevärvi ja sileda, ilma “munaraku”. Kui see maitseb “eggy”, hoolitseb selle eest ka kreemi lisamine. Serveeri supp niipea kui võimalik.