Kuidas kaitsta kõrvu ujumise ajal

Otiti välimine või ujujate kõrv on kõrvapõletik, mis mõjutab väliskõrva ja välimist kõrva kanalit. Ujujate kõrva sümptomiteks võivad olla kõrva põletik, sügelus sügavuses, kõrva tõmbamise valu või pea kallutamise korral kõrvadest lekib infektsioon. Haiguste tõrje keskused näitavad, et ujujate kõrvad mõjutavad enamasti lastel ja noorukitel. Kaitske oma pere, praktiseerides ennetavaid meetodeid oma uimede kaitseks.

Vältige ujumist veekogudesse, mis võivad olla saastunud. Kontrollige regulaarset puhastus- ja desinfitseerimisgraafikute kasutamist, kui kasutate avalikku basseini, kontrollige saastetaseme hoiatusi enne kohalike jõgede, järvede või tiikide ujumist.

Kandke ujumispiirikut, et kaitsta oma kõrvu niisutamise ajal ujumisest. Tähtis on korralikult asetada ujumispadi, täielikult kaetud kõrvad. Paigaldage ujumispadi, asetage käed korki sisse, lohistatud sõrmedega. Uurige ujumispiisrit avatud. Lükake ettepoole ja libistage kate sisse, liigutades oma käed aeglaselt allapoole, kui kate libiseb pea peale. Kui ujumispiiskus jõuab oma kõrvu, eemaldage oma käed täielikult ja tõmmake kork alla, kuni teie kõrvad on kaetud.

Kandke kõrvapulgad alternatiivina ujumispistikule, et vältida vee sissevoolu kõrvakanalisse. Kõrvaklapid tulevad nii ühekordseks kui ka korduvkasutatavaks versiooniks; inimesed, kellel ei ole lateksiallergiaid, peaksid kaaluma korduvkasutatavate lateksist pistikute kasutamist. Järgige tootjapoolseid rakenduse juhiseid, hoolitsedes selle eest, et pistikud ei sütti liiga sügavalt.

Kuivatage oma kõrvad põhjalikult pärast veest väljumist. Kasutage puhast ja pehmet käterätikut, et õrnalt pehme välis kõrv kuivaks. Kallutage pea küljele, et vesi, mis on siseõhtu sisse pääsenud, tühjeneks. Korrake protsessi teise kõrva abil. Teine võimalus saada kõrvad täiesti kuivaks on kasutada puhumisvanni. Seadke puhastuskuivati ​​oma madalaimale seadistusele. Hoidke ventilaatori kuivatuskapis ligikaudu jalga eemal kõrva ja seejärel lülitage see sisse. Hoidke löögitoru umbes 30 sekundit kõrva kõrvale. Korrake teise kõrva jaoks.

Rakenda ennetav koju abinõu. Clevelandi kliinik soovitab luua segu, mis on üks osa äädikat ja millest üks osa hõõrub alkoholi, et rakendada kõrvad enne ja pärast ujumist kui võimalikku võimalust vältida baktereid, mis võivad põhjustada ujuja kõrva. Kallutage pea ja kasutage ravimipigurit, et rakendada ühe tilga segu kõrva. Hoidke 10 sekundit ja laske segul välja voolata. Korrake teise kõrva jaoks.