Kuidas kaalust alla võtta pärast Mirena eemaldamist

Mirena sisaldab hormooni nimega levonorgestreel, mis on sünteetiline progesteroon. Naised, kes kasutavad ainult progesterooni sisaldavat rasestumisvastast vahendit, mõnikord teatavad, et on suurenenud söögiisu, teatab FamilyDoctor.org. Mirena ei kajasta kõrvaltoimete kohta tarbijate teavitatud kehakaalu suurenemist, kuid kliinilised uuringud näitavad, et emaedTV-i kirjutamisel kinnitas apteekri Kristi Monsoni andmetel 5% naistest rasestumisvastaseid vahendeid. See võib olla tingitud suurenenud söögiisu, hormonaalsed muutused või mitteseotud põhjused. Mõni elustiili muutus aitab teil oma kehakaalu tagasi saada.

Planeerige oma arstiga kohtumine, et välistada kaalulanguse muud põhjused ja hinnata oma hormonaalset ja reproduktiivset tervist. Kaalutõus võib olla põhjustatud meditsiinilisest seisundist, rasedusest, hormonaalsetest muutustest ja muudest teguritest. Mõista oma kaalukaotuse põhjust, mis aitab teil selle turvaliselt ümber pöörata.

Alustage treeningprogrammi kalorite puudujäägi tekitamiseks, mis aitab teil kaalust alla võtta. Harjutus 30 minutit, enamus nädala päevi. Eesmärk saada igal nädalal vähemalt 150 minutit harjutust, mida peate intensiivseks ja väljakutseks.

Tehke tugeva harjutuse harjutusi lihasmassi ülesehitamiseks, mis põhjustab teie keha kogu päeva jooksul täiendavate kalorite põletamiseks. Tehke kaheksa kuni kümme erinevat harjutust kaks korda nädalas, soovitab Ameerika Spordimeditsiini Kolledž. Töö ühe treeningu jaoks kuni 12 repsi kohta.

Sööge südame tervislikku toitu, et edendada kehakaalu langust, soovitab American Heart Association. Valige terve tera, sealhulgas 100-protsendiline terve nisu leib ja pruun riis üle töödeldud valgete terade, sealhulgas valge leiba ja valge riis. Suurendage oma puu-ja köögiviljade tarbimist. Valige lahja liha ja madala rasvasisaldusega piimatooted. Kutsu kodus asemel kiirtoitu sööma. Tooge tervislikke suupisteid, mis aitavad teil tervislikke toitevalikuid teha.

Jätkake neid elustiili muutusi ka siis, kui te ei näe vahetuid tulemusi. Pidage meeles, et isegi kui teie Mirena eemaldati, võib see võtta mõne menstruaaltsükli jooksul enne, kui ravim on teie kehast täielikult välja ja asjad normaliseeruvad.