Kuidas kaalust alla võtta 5k koolitusega

Enamik 5K koolitusplaan sisaldab kolme kuni nelja jalutuskäigu ja / või jooksu päeva ja iga nädal kaks kuni kolm päeva risttreenimist. Kui te järgite algajate väljaõppekava, peaksite olema valmis 6-8 nädalat. Kuna 5K koolitamine nõuab tüüpiliselt kuni kuus päeva aeroobset treeningut nädalas, aitab see teil kaalust alla võtta, eriti kui ühendate oma uue treeningrežiimi tervisliku toitumisega. Kui te pidevalt põletate rohkem kaloreid kui tarbite, siis naela kaob.

Valige 5K treeningprogramm. Autor ja treener Hal Higdon pakub oma veebisaidil tasuta 5K koolitusprogramme algajatele, kesktasemele ja edasijõudnutele. Internetis saadaval olevad muud vabad treeninggraafikud pakuvad terviseajakiri ja üks välja töötatud maratoni jooksur Jeff Galloway. Kui olete valinud välja koolitusprogrammi, vali oma alguskuupäev ja liikumine.

Sööge tasakaalustatud ja korralikult ostetud toitu. Hea toitumine aitab teil oma iganädalasi treeninguid pingestada. Võite joosta, ristuva rongi ja kaotada kaalu ilma eritoiduta. Carb-laadimine või täiendav valk ei ole teie eesmärkide saavutamiseks vajalik ja võib saboteerida oma jõupingutusi. Selle asemel püüame saavutada tervislikku tasakaalu puuviljade, köögiviljade, terveid terveid, madala rasvasisaldusega piimatooteid ja kõhnaid valke, et saavutada püsiv kehakaalu langus, soovitab American Dietetic Association.

Tehke kaks ristväljaõppe treeningu vastupanu koolitust. Vastavalt Haiguste tõrje ja ennetamise keskustele või CDC-le suurendab lihaste tugevdavate harjutuste lisamist vähemalt kaks korda nädalas kaalulangus. CDC soovitab teil lisada harjutusi, mis on suunatud suurtele lihasrühmadele, sealhulgas teie õlgadele, kätele, jalgadele, rindkerele, kõhule ja tagasi.

Lisage intervallid oma treeningutesse. Isegi kui teie treeningplaan ei määra intervalltreeningut, saate seda kasutada, et aidata teil saavutada oma kehakaalu langetamise eesmärke. Intervallide käivitamisel vahetage lühikeste sprintläbirääkimiste ja aeglasema jooksu vahel. Mõlemad ajad oma intervallidega või vali maantee rajal või teedel, kus te kiirust muudate.