Kuidas juhtida käigukangi kaudu ahelat

Enamikul jalgratastel on eesmine käiguvahetaja ja tagumine käiguvahetaja, mis reguleerib keti positsiooni esirataste rõngastel ja tagumiste hammasratastel või ketirattal. Tagumine käiguvahetaja on keerulisem, kuna keti puur liigub nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt ning kett liigub paar rataste ümber. Esitelülitil on kettaruum, mis liigub horisontaalselt. Keti paigaldamiseks tegelege iga käiguvahetiga eraldi.

Kinnitage jalgratta parempoolne külg jalgrattahoidikusse, püsti kipsplaadi külge või lükake seda seina või postituse vastu, nii et tagumine ja eesmine käiguvahetaja on teie ees. Kasutage käiguvahetajaid, et viia tagumine käiguvahetaja üle väikseima hammasrataste, kõrgete käikude ja eesmise käiguvaheti üle väikese hammasrataste ja väikese käiguga.

Haarake tagumise käiguvahetaja puur vasakpoolse ratta abil ja tõmmake allapoole, kuni rattad on vertikaalselt joondatud. Ülemine ratas nimetatakse tõukejõuks või juhtrulliks ja alumine ratas on pingutusrulliks.

Kasutage oma teist kätt, et üks keegi otsa keerata vastupäeva väikseima tagumise käigu ümber. Kõik, va umbes 18 tolli ahelast, tuleks rippuda hammasümboli paremal küljel. Tagumiste hammasrataste taga asetseb ketipea paremale.

Keerake keti päripäeva ümber hammasrataste, hoides ketti käiguvahetaja puuris. Enamik käiguajamitest on puuri peal üks või kaks sakki või juhendit. Kui see pole korralikult paigaldatud, aheid hõõruda selle vahelehe või juhendi vastu. Kett lõpuks näitab nüüd vasakule ja on kahe rataste vahel.

Keerake kett vastupäeva pingutusrulli ümber, veenduge, et see hoiab seda käiguvahetaja puuri sees. Kett lõpuks näitab paremale või ripub käiguvahetaja puuri paremal küljel.

Jätkake ahela lõppu, mis on nüüd tagumine käiguvahetaja läbi keermestatud. Oma teise käega tõmmake ketta pikkune ots ketta äärde tagumiste hammasrataste parempoolsesse serva.

Keerake see ots läbi esirattarehvi puuri, kuid ärge pange seda keti rõngaste külge, sest see muudab keti keerukamaks. Selle asemel mära see ümber alumise klambri vastupäeva ja viia see otsa ümber keti teise otsa. Nüüd olete valmis ahela otsad kinnitama põhiühenduse või kettaseadmega.