Kuidas grilli acorn squash

Tammipuu pähkli nimega sarnasuse tõttu on hirmsa squashil kõva, mittesöödav nahk ja tihe, kiuline liha, millel on selge, kergelt magus maitse. Talihakkide perekonna liige, kuhu kuuluvad butternut, kõrvits ja spagetid, köögiviljad on sageli poole võrra, täidisega mahlakastmega ja küpsetatud. Köögiviljade iseloom seisab hästi nii magusate kui maitsvate maitseainete eest ja grillimine neile lisab kihti röstitud maitset.

Ettevalmistada grill kaudse küpsetamise jaoks. Kui kasutate süsi grilli, valage briketid ja kui need on kaetud tuhaga, siis liigutage neid ühele küljele. Gaasi grilli jaoks valgustage grilli üks külg, kuni see jõuab kõrge kuumusega – umbes 500 kraadi Fahrenheiti.

Lõigake tükikese pooleks varrasest lõpuni õisiku otsa ja kasutage lusikaga seemnete ja kiudude keskel purustamiseks. Hävitage seemned ja kiud. Lõika squashi pooleks lõigud umbes kaks tolli paksune. Puhastage squash viilu oliiviõli ja puista neid soola ja pipraga.

Asetage viilud grillile üle kuuma söe või gaasiautvõrgu kuuma poole ja küpseta neid, mõne minutiga keerates, kuni nad on sügavpruunid või hakkavad kohe hakkama. Viige viilud grilli lahtrisse, katke ja laske neil küpseda, kuni need on pakkumise teinud. Sõltuvalt viilude suurusest peaks see võtma 10 kuni 20 minutit. Eemalda ja teeni.