Kuidas beebi hambaid säilitada

Beebi hambad kaotamine on lapse elu põnev verstapost, ja paljud vanemad soovivad seda meeles pidada. Lapsed kaotavad tavaliselt oma esimesed hambad vanuses 5 ja 7, kuid mõned võivad kaotada nende vigastuse tõttu ennetähtaegselt. Paljud vanemad otsustavad päästa oma lapse hambaid mementodena. Teadlased usuvad ka, et tüvirakkude taastumine beebi hammaste luuüdist võib hoida võimalikke ravimeid haiguste eest, nii et paljud vanemad päästavad oma lapse hambaid selleks otstarbeks.

Hambad on enneaegselt katkenud

Võtke laps ja hammas viivitamatult hambaarstile, kui beebi hammas on enneaegselt katkenud. Hambat tuleb korralikult puhastada, et parim suutlikkus suhu uuesti haarata. Selle juure kaitsmiseks peate seda loputama soolalahusega või piimaga. Vastavalt KidsHealthi, Nemoursi Fondi sponsoreeritud teabeleheküljele on kraanivee kasutamine hambapuhastites, mida võib suus uuesti paigaldada, ebasoovitav, võib kraanivee kloor kahjustada juur. Asetage puhas hambumus kilekotti ja laske see lapse juurde hädaabi- või hambaarsti juurde.

Mementos

Puhastage hamba õrnalt seebi ja veega, kui soovite hamba päästa mälestuseks. Pintsliga hõõruge hambapindadel puuvillase tampooniga, et seda desinfitseerida. Kuivatage hammas puhta rätikuga. Aja jooksul ei muutu hambad märkimisväärselt, kuid nende puhastamine takistab bakterite kasvu hammas. Asetage puhas ja kuiv hammas väikestesse anumatesse või mäluseadetesse ladustamiseks.

Tüvirakkude kasutamine

Laske hambaarstil seda käsitseda, kui olete pannud tüvirakkude hamba. 2003. Aastal läbi viidud dr. Songtao Shi uurimus Dental – ja Craniofacial Research Instituudis leidis, et beebihambetes on üks kuni kaks tosinat tüvirakku. Need tüvirakud võivad hiljem haiguse raviks olla. Mõned vanemad on alustanud oma laste beebihammaste pankrotti selliste teenuste kaudu nagu Bioeden ja Store-tooth, mille eest tuleb iga-aastased tasud hammaste ladustamiseks. Vastavalt Store-toothi ​​kirjandusele peab hambaarst eemaldama hambaid, mida kasutatakse tüvirakkude säilitamiseks, kes töötleb neid sobivaks säilitamiseks.