Kuidas aidata laste iiveldusega

Vanemad püüavad hoida oma lapsi tervislikult ja hästi. Kuid teie laps tuleb ikka teie juurde aeg-ajalt krambihoogu. Iiveldus võib esineda oksendamise või kõhulahtisuse korral või ilma. Seda võib põhjustada saastunud toidu söömine, viirusliku või bakteriaalse infektsiooni saamine, liikumispuhkus ja kemoteraapia läbimine. Iiveldus on ka mitmete ravimite kõrvaltoime. Olenemata põhjusest võib see muuta teie lapse õnnetuks, kuid võite võtta meetmeid, et laps saaks end paremaks tunda.

Veenduge, et teie lapsel oleks palju puhata. Mõnel juhul jääb teie laps paariks tunniks paremaks.

Loputage väikeses koguses selgeid vedelikke, nagu näiteks vesi, mitte-kofeeinitud sodasid ja puljoneid. Kui teie laps võtab suurel hulgal vedelikku, suureneb mao kiiresti ja iiveldus halveneb.

Söö jäälippe, kuni mao sureb. Vältige toitu, sest see võib halvendada iiveldust, eriti kui teie lapsel on oksendamine või kõhulahtisus. Kui teie laps oksendab, ärge andke tahket ainet vähemalt kuus tundi. Kui teie lapse kõhtu tunnete ennast paremini, lisage järk-järgult hõlpsasti seeditavatele toiduainetele, nagu kreekerid, röstsaitid ja banaanid.

Laske lapsel juua suu-rehüdratatsioonilahuseid, kui iiveldusega kaasneb kõhulahtisus või oksendamine. See hoiab teie last dehüdreeritud. Vesi ei saa asendada kaotatud elektrolüüte lastel.

Ärge andke oma lapsele piima-, rasvavõi, vürtsikad või soolased toidud kuni iivelduse sümptomid on kadunud. Seda tüüpi toidud võivad ärritada mao vooderdust.

Anna ingver vanematele kui 2-aastastele lastele. Konsulteerige oma arstiga, et määrata sobiv kogus ingverit, et anda lapsele tema vanus ja kaal.

Ärge andke oma lapsele ravimit iivelduse saamiseks, kui arst ei ole teisiti otsustanud. Iiveldus on tavaliselt põhjustatud viiruslikust gastroenteriidist, seega ei ole antibiootikumid sümptomite vastu kasutatavad. Atsetaminofeeni ja ibuprofeeni üleannustamine võib samuti ärritada kõht ja suurendada teie lapse iivelduse sümptomeid. Ärge kunagi laskuge lastel aspiriini, kuna see suurendab Reye sündroomi võimaliku surmaga lõppemise riski.