Kombucha tervisele kasu

Kombucha tee pärineb Ida-Aasiast, kus seda kasutatakse erinevate terviseseisundite ravimiseks. Kombucha jõudis 1900. aastate alguses Saksamaale ja on sellest ajast alates levinud enamikus riikides. Leiad villitud teed müügiks tervislike toiduainete kauplustes ja köögiviljade valmistamisel neile, kes oma tervist kasu toovad. Kuigi kombucha tee teaduslikud uuringud on piiratud, võib see aidata parandada teie immuunsust ja parandada teie seedimist.

Brewed Kombucha

Kombucha valmistatakse suhkrul magustatud mustanaha kääritamise teel. Suhkru tarbimine kombineerib pärmseente ja bakterite koostist, mis näeb välja nagu korter pannkook. Vastavalt American Cancer Society’ile on saadud kääritatud tees sisalduv äädikhape, väike kogus alkoholi ja vahemikus probiootikume või kasulikke baktereid. Sõltuvalt pruulimisajast võib kombuchi maitse varieeruda kergelt magusalt ja mõnevõrra hapust kuni tugevate äädika maitseni. Mitmed kombucha tootjad muudavad lõpliku joogi maitset, lisades puuviljamahla või maitsetaimi.

Kasulikud bakterid

Kääritatud toiduained, näiteks kombucha, sisaldavad probiootikume. Need kasulikud bakterid elavad seedetrakti sees. Harvardi tervishoiu andmetel elab üle 100 triljoni mikroorganismi terve soole. On olemas umbes 500 erinevat mikrofloora sorti ja enamik neist on kasulikud. Nad aitavad võidelda kahjulike mikroorganismide ja patogeenide vastu, toetavad seedimist, aitavad teil teatud toitaineid imada ja edendada tervislikku immuunsust. Probiootikumid võivad leevendada ka kõhulahtisuse, ärritunud soole sündroomi, haavandilise koliidi ja Crohni tõve sümptomeid. Lisaks võivad need olla abiks naiste probleemides nagu pärmseente infektsioonid ja kuseteede infektsioonid.

Südame tervis

Kui teil on raske säilitada tervislikku kolesterooli või triglütseriidide taset, võidakse kombuava teed aidata. Vastavalt ajakirja “BMC Complementary and Alternative Medicine” ajakirjale avaldatud uuringule näitas rottidel, kellele söödetakse kombucha, nii poorse lipoproteiini kolesterooli kui ka triglütseriidide hilist imendumist. Kombucha teesi täiendava lisakasu tõttu suurenes ka kõrge tihedusega lipoproteiini tase. HDL-kolesterool aitab teie verest eemaldada ekstra kolesterooli. Kõrge HDL-i tase tähendab, et teil on südameatakkide tekke risk väiksem, vastavalt American Heart Association’ile.

Diabeet

Kombucha sisaldab teest endast antioksüdante ja neid, mis moodustuvad fermentatsiooniprotsessi ajal. Need antioksüdandid võivad aidata vältida diabeedi tagajärjel tekkivat oksüdatiivset stressi vastavalt ajakirjas “Toit ja keemiline toksikoloogia” avaldatud artiklile, mis on avaldatud juulis 2013. Selle tulemusena võib kombucha tee joomine aidata diabeedi ja verd ära hoida või parandada Suhkru kontroll. Uuringus diabeediga rottidel, millele lisati kombucha, mis põhjustas antidiabeetilisi toimeid. Kuid selleks, et määrata kindlaks inimese diabeetikute ja kombucha ravimise ohutus ja efektiivsus, on vaja rohkem uurimistööd.