Knox želatiin küünte kasvatamiseks

Knoxi brändi želatiin oli esimene selline toode, mis tegi turundusliku väite, et želatiin muudab küüned tugevamaks, pikemaks ja kasvab kiiremini. Kuigi see on üks arstiteaduse ekspertide poolt hajutatud ilutüüt, võivad mõned siiski uskuda, et Knoxi želatiin ja sarnased kaubamärgid mõjutavad küünte kasvu. Vaadake, kuidas geelatiini müüt esmakordselt tekkis, vaadake ajalugu tagasi 20. sajandi Ameerika tulevikku.

Charles ja Rose Knox

Granuleeritud želatiin loodi 1890. aastal Charles Knoxi ja tema abikaasa Rose poolt geelköökide tarbeks. Kraft Foodsi sõnul oli Knoxil nii oma tarbekaupade arendamisel kui ka brändi turustamisel, mida ta tegi üsna kindlalt. Kui Knox suri 1908. aastal, oli Knoxi želatiin õrnalt želatiini juhtiv tegija. Wife Rose võttis ettevõtte üle ja jätkas oma mehe reklaamikampaania, mis aitas naissoost tarbijatele, arendades välja brošüüre, infolehti, ajalehti ja naisteajakirju avaldatud Knoxi jaoks mõeldud kiireid ja odavaid retsepte. 1950ndate aastate lõpuks oli Rose’i lapselaps John Knox perefirma president. Ta jätkas uute Knoxi toodete väljaarendamist, sealhulgas üht brändi edukamaid püüdlusi: Knox Drink for Nails.

Želatiini küünte kasvu müüt

Želatiini ilu müüt tekkis Knoxi reklaamsõnumitel, ütleb talk show host ja sündikaatväljaannete autor Gabe Mirkin, M.D. Kui te vaatate täpselt, mis želatiini on valmistatud, muutub seos toote ja küünte kasvu vahel selgemaks. Želatiin on saadud kõikidest tapamajadest, mida ei peetud toiduks sobivaks, näiteks lehma luid, nahka ja sõjasõnu. Knoxes väitsid, et kuna lehma kannid olid tugevad ja vastupidavad, säästab želatiin inimeste küüne samade omadustega. Mirkini sõnul arvavad paljud inimesed ikkagi rohkem kui sajandit tagasi tehtud turunduslikke väiteid.

Mis eksperdid ütlevad

Knoxi küünte pehmendamine ei anna teile MayoClinic.Com-i järgi tugevamaid naelu. Samuti ei joo ja ei söö želatiini. Toidulisand biotiin või B-vitamiin võib olla kasulik küünte kasvatamiseks. Kuid kui teil pole alatoitu ja ei saada piisavat vitamiine ja mineraalaineid, ei tähenda see, mida suudate oma küünte kasvatamisele mingit mõju avaldada, ütleb MayoClinic.Com.

Mis häbistab teie küüned

Ameerika osteopaatilise dermatoloogiakolleegiumi andmetel võib meditsiinilised seisundid ja vitamiinipuudused – tavaliselt rauavaegus – takistada küünte terviset, see juhtub harva. Keskkonnategurid on nõrkade, lõhestuvate, rabenud küünte peamine põhjus, täpsemalt öeldes, et küüned korduvalt märguvad ja seejärel uuesti kuivatatakse. Kodumajapidamisjäätmete puhastamisel käte kokkupuude veega, nagu näiteks pesemine ja rooste puhastamine võib teie küüned kahjustada. Niisiis saab küünelaki eemaldajat liiga sageli kasutada, väidab Mayo Clinic dermatoloog Lawrence E. Gibson. Eriti murettekitav on tooted, mis sisaldavad atsetooni.

Sinu parim panus

Naha-, juukse- ja küünte hooldus ekspert Paula Begoun, kosmeetikapop, soovitab teil mitte raisata oma raha ühegi toote eest, mis väidab, et see on kasulik küünte jaoks, kui ei ole midagi, mis läheb otse naelale endale, näiteks küünte Kõvendi, poleeritud või akrüülküüned. Vastasel juhul saate lihtsate sammudega kodus anda tervislikumaid naelu. Dr Gibson soovitab libisemist puuvillaga vooderdatud kummikindadest, kui kavatsete pika aja jooksul oma käed veele, seebile või kemikaalidele paljastada. Vältige pika vanni võtmist ka vannis. Niisutage oma käed ja küüned sageli – AOCD soovitab valida kreemi või kreemi, mis sisaldab alfa-hüdroksühappeid või lanoliini. Gibson ütleb, et lõika tagasi maniküüridele ja kasutada küünelaki eemaldajat mitte rohkem kui kaks korda kuus.