Kinestheetilised harjutused

Kinesthetics viitab teadlikkusele, mis teil on oma ümbrusest sensoorse kogemuse tõttu. Näiteks kui olete kinestheeetika õppija, omandate teadmisi kõige paremini tundlikel, praktilistel tegevustel, mitte visuaalsetel või kuulamismeetoditel, selgitab Terry Farwell pereõppe veebisaidil. Kinesthetics laieneb ka füüsilisele valdkonnale, kus see viitab teie teadlikkusele oma kehast ja selle liikumisest.

Kinesthetic Learning

On olemas kolm peamist õppimisviisi: visuaalne, kuulmis ja kinestheetiline, mida nimetatakse ka sensoorseks õppimiseks. Kui olete visuaalne õppur, siis reageerite hästi meeleavaldustele, diagrammidele ja piltidele või videotele, ütleb Farwell. Kuuldav õppija eelistab traditsioonilist loengumustriiki ja kinestheetiline õppur eelistab omandada teadmisi läbi toimivate tegevuste, näiteks laboritestide ja rollimängimise. Teie õppimisstiili kindlakstegemise eeliseks on see, et valite klassid, mis seda teenindavad, ning võta teabe pardal tõhusamalt.

Kinesthetic füüsiline teadlikkus

Kinesthetiline füüsiline teadlikkus viitab teadmistele teie ümbruskonnas, mida saate oma liigeste, lihaste ja naha sensoorsete retseptorite kaudu, teatab Põhja rannikualade eriorganisatsiooni konsortsium. See tähendab, et teilt saad muud teavet kui teie silmad. Teie kinestheetiline teadlikkus areneb teie vanuses – näiteks täiskasvanu oskab paremini kui väikelapse, kes töötab ilma asjadeta. Mõnedel inimestel aga kinestheetiline võime ei arene nii, nagu peaks, ja harjutused võivad aidata parandada oskusi selles valdkonnas.

Kinesthetic Harjutus Käte jaoks

Küsige, et keegi seisaks või istuks teie ees ja teeksite mitmesuguseid erinevaid käte ja käte liikumisi, näiteks sõrme suunamist, ühe käe tõstmist oma peaga või venitamist külje poole. Teie ülesanne on kopeerida oma partneri liikumisi, vaatamata sellele, mida teie enda käed ja relvad teevad. Selle asemel hoidke oma silmad keskendunud oma abimehele. Kui teie kinestheetiline teadlikkus paraneb, küsige oma abistajalt, et suurendada nende liikumiste kiirust.

Kinesthetic Balance Exercise

Hea võimalus oma kinesthetilise teadlikkuse kontrollimiseks on püstitada pikk ja sulgeda silmad, kirjutab Linda Cusmano ShapeFit’i veebisaidil. Kui te harjutate seda harjutust – mis pole haruldane – korrata seda, kuni teie võimed paranevad. Kui saate seista kahes jalgis, ilma et kaotad oma tasakaalu, siis liikuge edasi ühele jalale ja silmade sulgemiseks. Teie eesmärk on hoida seda kõrgema positsiooni 30 kuni 60 sekundit. Tasub harjutada neid harjutusi ruumis, mis ei sisalda takistusi, kui sa langed.

Kui olete ühe jalaga tasakaalu harjutanud, võite alustada regulaarseid harjutusi, näiteks bicepsi lokid, silmad suletud. Enne siltide sulgemist hoidke kaalud ära. Kui need on suletud, pöörake tähelepanu oma asendile: sirgendage selga, painutage oma põlvi veidi ja veenduge, et teie puusad ja õlad on ühtlased. Tehke vaheldumisi lokke nagu tavaliselt. Sellise harjutuse eelised, kirjutab Cusmano, on see, et see sunnib teid keskenduma oma vormile ja tasakaalule, mis lõpuks muudab harjutused korrektsemaks.

Kinesthetic Bicep Curls