Kas tõsised raskused on naistele halb?

Tõste raskuste tõstmine ei ole oma olemuselt ohtlik, seni kui tõstetakse oma tervist ja tugevust asjakohase kaalu ja kasutate õiget tõstmise tehnikat. Kuigi rasedad naised peaksid üldiselt vältima raskete raskuste tõstmist, saavad tervetel naistel aja jooksul rongid rasket massi tõsta ilma vigastusteta. Treeningu ajagraafiku alustamiseks peaksite kaaluma spordiala spetsialisti nõu ja küsige oma arstilt, kas teil on terviseprobleeme, mis võiksid kehakaalu tõstmiseks teie jaoks ohtlikku olla.

Tõstmine aitab naistel lisada lihasmassi, suurendades ainevahetust ja aitab kaalu tõustes ära hoida. See on kriitiline ka naiste jaoks, kes püüavad kaalust alla võtta, kuna see hoiab ära lihaste kaotuse ja tagab, et kaotatud kaal on rasv. Tervetele naistele, kes ei ole rasedad, on palju kasu ohututest ja sobivatest treeningutest. Kaalude tõstmine mugavas valguses, mis ei tekita valu ega ebamugavustunnet, on kasulik luu- ja luustiku tervise edendamiseks ning osteoporoosi ohu vähendamiseks. Naistel on enamasti suurem risk osteoporoosi tekkeks – luu leevendamise seisund – kui meestel. Lisaks võib kaalulangus vähendada depressiooni, südame-veresoonkonna haiguste, diabeedi või kõrge kolesterooli riski.

Raseduse ajal soovitatakse naistel tavaliselt rasketest raskustest ja esemetest mitte võtta. 1997. aasta septembri “Medical Anthropology Quarterly” artikli artikkel tõi seose naiste raske füüsilise töö vahel kaasaegses Albaanias ning selle raseduse katkemise, enneaegse töö ja perinataalse surma suhteliselt kõrge määra. Eriti rõhutati, et rasket massi tõstmise vajadus tööpäeva jooksul oli rase naisele ohtlik.

Teatud muud tervislikud seisundid või haigused võivad muuta selle ohutumaks või ohtlikumaks, et saaksite tõsiseid raskusi, olenemata sellest, kas te olete mees või naine. Näidete hulka kuuluvad tavaline vereeritushaigus, von Willebrandi tõbi või VWD, kusi, hiljutised operatsioonid – kaasa arvatud hiljuti tehtud hüsterektoomia – artriit, igasugune ortopeediline kahjustus, skeleti probleemid või kõrge vererõhk. Eakatel on suurem tõenäosus, et nad suudavad rasket massi ohutult tõsta luukoe nõrkuse suurenenud riski tõttu.

Sõltumata sellest, kas olete mees- või naissoost, on oluline vigastuste ohu minimeerimiseks järgida ohutut kaalu tõstmise protokolli. Oluline on tõsta kaalu, mis on piisavalt rasked – hea lähtepunkt on kaalu, mille tõstmiseks vajate 12 kuni 15 korda ebamugavust. Tõstmisel kasutage õiget vormi, pidage meeles, et hingata ja kandke libisemise vältimiseks tugevat veojõudu.

Kasu

Rasedus

Muud meditsiinilised tegurid

Ohutu kaassõitja