Kas senna on ohutu pikaajaline kasutamine?

Lahjikud võivad aidata aeg-ajalt kõhukinnisust leevendada. Siiski ei soovitata teatud tüüpi lahtistavate ainete pikaajalist kasutamist. Senna on meditsiiniline taim, mida kasutatakse selle lahtiste võimete jaoks. See on klassis, mida nimetatakse stimulantideks lahtistidena. Stimuleerivad lahtistid ärritavad teie soolestiku vooderit, mis soodustab soolte liikumist. Lühiajalises perspektiivis võib see kergendada kõhukinnisust, kuid pikemas perspektiivis võib stimulantide lahtistid, nagu senna, põhjustada sõltuvust ja elektrolüütide tasakaaluhäireid.

Kõhukinnisus

Kõhukinnisus on sageli ebamugav. Süda on mõeldud korrapäraselt prügilasse ladestamiseks, et hoida oma seedetrakti tervis. Soone sagedus erineb inimeselt inimeselt, kuid kõhukinnisust peetakse vähem kui kolm korda nädalas. Samuti peetakse teie kõhukinnisust, kui hakkate kogema tunduvalt väiksemaid soolte liikumisi kui tavaliselt, seega on numbrid erinevad. Samuti võib teil tekkida kõhuga väljaheide või pelleti-sarnane väljaheide, mis on samuti kõhukinnisus.

Ohutus

Senna on saadaval tee ja kapslitena. Enamik tervishoiuteenuse osutajaid nõustub, et stimulaatoritest koosnevate lahtistavate ainete, nagu senna kasutamine kuni nädala jooksul, on ohutu. Ärge kasutage senna kauem kui nädal, konsulteerige oma arstiga, ütles PubMed Health. PubMed Healthi andmetel võib Senna kasutamine soovitatud aja jooksul kaasa tuua püsiva kahjustuse teie soolele. Pikaajaline kasutamine võib ka teie elektrolüütide tasakaalu häirida, vastavalt Mayoclinic.com-le. Elektrolüüdid aitavad säilitada vedeliku tasakaalu.

Kõhukinnisuse vähendamine loomulikult

Teie seedesüsteem tugineb sellele, et tal on piisavalt kiudaineid ja vett, et asjad sujuksid. Vastavalt Mayoclinic.com-le võib mõni puudus põhjustada kõhukinnisust. Harjutus aitab samuti hoida teie seedesüsteemi tervena. Iga päev juua rohkelt vedelikke, et vältida kõhukinnisust ja süüa kiudaineid sisaldavaid toite, mis sisaldavad köögivilju, kaunvilju, puuvilju, teravilja, teravilja ja pasta.

Ohutus

Senna ei ole ohutu alla kaheaastastele lastele või kui te olete rase. Isegi kasutatud lühiajalised senna võivad põhjustada kõrvaltoimeid, mis hõlmavad mao- ja kõhulahtisust. Pöörduge viivitamatult arsti poole, kui teil tekib vere väljaheide või tugev valu. Senna võib teie ravimitega ja toidulisanditega suhelda, pöörduge arsti poole võimalike koostoimete kohta.