Kas see on ohutu koos braxton-hicksiga?

Paljud rasedad naised püüavad säilitada oma raseduse ajal tervislikku eluviisi ja harjutust. Kuigi treenimine on tõenäoliselt ohutum enamus rasedatele naistele, peate oma arsti või ämmaemandiga kontrollima, kas see on teie jaoks ohutu. Erinevatel naistel esineb raseduse ajal raskusi põhjustavate erinevate riskifaktorite olemasolu. Kui teil on okei kasutada, siis tean, et võite kogeda Braxton-Hicksi emaka kontraktsioone.

Braxton-Hicksi kokkutõmbed

Braxton-Hicksi kontraktsioonid on praktilised kontraktsioonid, mis võimaldavad teie emal harjuda ja jäävad raseduse lõppedes tööle tugevaks ja võimasaks. Mayo Clinici sõnul algavad Braxton-Hicksi kontraktsioonid tavaliselt raseduse teisel trimestril ja tunnevad end kõhupiirkonna kõhupiirkonnas. Võite märgata, et teie emakas muutub nende kontraktsioonidega väga raskeks või tihedaks. Braxton-Hicksi kontraktsioonid on valutu ja ebaregulaarsed. Kui teil on valulikke ja regulaarseid kontraktsioone, pöörduge arsti poole.

Harjutus raseduse ajal

Harjutus pakub teile ja teie kasvavale beebile raseduse ajal mitmesuguseid tervisega seotud eeliseid. Harjutus aitab kaasa meeleolu stabiliseerimisele ja pakub kerge depressiooni ja ärevuse raviks mittefarmakoloogilist lähenemist. Harjutus aitab teil säilitada aeroobset sobivust, mis aitab tööl. Tugevuskoolitus valmistab teid ette, et teil on vaja vajadusel suruda. Samuti saate kasu joogast, mis võib suurendada teie paindlikkust ja heaolu tunnet.

Braxton-Hicks kokkutõmbed ja harjutus

Kuna naised raseduse ajal edasi arenevad, kogevad nad sagedamini Braxton-Hicki kontraktsioone. Te võite märgata nende treeningute vähenemise sagedust treeningu ajal. Üldiselt, nii kaua kui teil on madala riskiga rasedus ja Braxton-Hicksi kontraktsioonid on valutu, ebaregulaarsed ja peatus kui te lõpetate, ei tohiks see avaldada negatiivset mõju teie rasedusele. Veenduge, et jääte hüdreeritudks. Kui kontraktsioonid muutuvad valulikuks, korrapäraseks ja ei lõpe, kui te lõpetate harjutuse, konsulteerige oma arsti või ämmaemandaga.

Kõrge riskiga rasedus

Riskianstidega naised ei tohi osaleda üheski tegevuses, mis võib vallandada Braxton-Hicksi kontraktsioone, sealhulgas regulaarseid treeninguid. Kui te olete rase koos mitmega, kellel on anamneesis enneaegne sünnitus, platsenta previa või kõrge vererõhk, arutage oma igapäevaseid tegevusi oma tervishoiuteenuse osutajaga. Regulaarsed igapäevased tegevused, näiteks suure poodi jalgsi käimine või maja puhastamine, võivad käivitada Braxton-Hicksi kokkutõmbumise. Sellisel juhul libistage, jälgige oma kokkutõmbeid ja teavitage oma tervishoiuteenuse osutajat.